Pokemon Duel için veda zamanı

0

Pokemon Company tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Pokemon Duel, 31 Ekim 2019 tarihi itibarıyla aramızdan ayrılıyor.

Fazlasıyla takipçisi ve seveni bulunan Pokemon GO’nun ardından oyun piyasasına sürülen Pokemon Duel, sektöre ve sevenlerine veda ediyor. Pokemon Go, oyununun sevilmesinin ardından piyasaya sürülen Pokemon Duel oyunu 31 Ekim 2019 tarihi ile beraber aramızdan ayrılıyor. Pokemon Company tarafından yapılan resmi açıklama sonucunda oyunun bu yılın sonuna doğru sevenlerine veda edeceği anlaşıldı.

İlk olarak Japonya’da 2016 yılında erişime açılan oyun, dünya çapındaki yaygınlığını ise; 2017 yılında elde etmişti. Şuana kadar yaklaşık olarak 100 Milyon indirmeye ulaşan oyun masaüstü bilgisayarlarda oynanabilen bir oyundu. Oyuna giren oyuncular birbirleriyle düelloya girebiliyorlardı.

Pokemon Company tarafından resmi açıklama geldi. Açıklamasında Duel’i oynayan oyuncuların bu zamana kadar biriktirdikleri mücevherleri harcamaları yönünde uyarı yayınladı. Ayrıca bu zamana kadar oyundan satın alışlar gerçekleştiren oyunculara ise; maddi yönden iade sağlanmayacağı da belirtildi. Dolayısıyla elinde mücevher bulunan kişilerin 31 Ekim tarihine kadar bu mücevherlerini harcaması gerekiyor. Aksi halde biriken mücevherler çöpe dönüşecek. Çünkü; bu tarihten sonra oyun online, sanal mağazalardan kaldırılacak.

Oyunun veda etmesindeki etki gösteren etmenler arasında ise oyunculara birçok sıkıntı yaşatması ve şirketin diğer oyunlar için daha fazla maddi kaynak ayrılmaması yer alıyor. Özellikle son zamanlarda Pokemon Masters oyununa yoğun ilgi gösterilmesi, oyuncuların Duel üzerinden ellerini çekmelerine sebep oldu.

Cevap bırakın