Pokémon, 300 milyon barajını aştı!

0

Pokémon oyunları, 25 Kasım 2017 tarihi itibarıyla önemli bir dönüm noktasını geride bıraktı. Serinin 300 milyon oyun satışına ulaştığı bilgisi kamuoyuyla paylaşılmış durumda.

Grand Theft Auto ve Call of Duty serisinin şimdiye kadar 250 milyon adetlik satış elde ettiği düşünüldüğünde Pokémon’un büyük iş başardığı açık. Ancak listenin zirvesinde hala başka bir seri var; Super Mario…

Super Mario, 311 milyon adetlik satışla tüm zamanların en çok satan oyun serisi konumunu koruyor. Üstelik bu Nintendo 2D ve 3D platformlarını içeriyor.

Mario Kart yarış oyunları gibi tüm bileşenler dahil edildiğinde rakam 529 milyona çıkıyor. En nihayetinde ise Pokémon, en azından Super Mario serisini geçme şansına sahip.

Pokémon, 3DS için Ultra Sun ve Ultra Moon’ın son sürümlerini yayınlıyor. Bu oyunlar, her şekilde milyonlarca adetlik satış yakalayacaklar (her oyununda olduğu gibi). Bununla birlikte Nintendo Switch uyumlu bir yapımı hala yok, bunun için çalışmaların sürdüğü kaydediliyor.

Diğer yandan Super Mario Odyssey, Nintendo Switch için çıkmış ve ilk üç gününde 2 milyon adet satmıştı. Bir rekabetin söz konusu olacağı açık.

Mario’nun yakın geleceği son derece parlak, Switch için yeni bir Super Mario oyunu veya 2D Mario oyunu muhtemel görünüyor.

Cevap bırakın