POCO M3 Pro 5G’nin ekranı ile ilgili yeni bilgi

0

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan POCO M3’ün ardından 19 Mayıs 2021’de duyurulması beklenen POCO M3 Pro 5G’nin ekranına ilişkin yeni bir detay daha ortaya çıktı.

Akıllı telefon rekabetinde ekran yenileme hızı, yükselen bir rekabet sahası oluşturmuş durumda. Özellikle oyunlara dair genel performansı etkileyen bu faktör, son dönemin üst seviye akıllı telefon alternatiflerinde öne çıkarılan teknik unsurlardan biri. Bu kapsamda kısa süre içerisinde resmi duyurusu gerçekleştirilecek POCO M3 Pro 5G’nin ekran yenileme hızı resmi olarak açıklandı.

Buna göre POCO M3 Pro 5G, 90 Hz yenileme hızıyla gelecek. Dolayısıyla 6.5 inçlik Full HD+ çözünürlüklü LCD ekranda çok aşırı olmamakla birlikte ideal bir yenileme hızı sunulmuş olacak. MediaTek imzalı Dimensity 700 işlemcisi ile geleceği kaydedilen akıllı telefon, arkasında parmak izi sensörünün yanında konumlanan 48 MP ana kamera bulunduruyor. Önde ise büyük bir açıklıkta yüksek olasılıkla yüksek çözünürlüklü bir selfie kamerası bizleri bekliyor. 5G desteğine sahip olan modelin mütevazı fiyatlarla yüksek performans vadedeceği de kesin gibi.

Türkiye’de satışa sunulacak mı?

19 Mayıs 2021’de tanıtımı gerçekleştirecek olan POCO M3 Pro 5G’nin Çin ve birkaç pazarda hızlıca satışa sunulması bekleniyor. Türkiye pazarına ilişkin konumlandırma hakkında ise henüz nihai bilgiler gündeme gelmiş değil. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın