POCO M3 Pro 5G işlemcisi ve ekranı onaylandı!

0

POCO’nun yaklaşmakta olan POCO M3 Pro 5G modeli, tanıtımına günler kala işlemcisi ve ekran özellikleriyle onaylandı.

Akıllı telefonlarıyla dikkatleri üzerine çeken POCO, yakın zamanda karşımıza yeni bir telefonuyla daha çıkacak. POCO M3’ün halefi olan M3 Pro 5G, şirketin resmi açıklamasına göre 19 Mayıs tarihinde piyasaya sürülecek. Cihazın lansmanına artık sayılı günler kaldı. Ancak şirket tanıtım tarihini beklemeden POCO M3 Pro 5G modelinin bazı özelliklerini onayladı.

POCO M3 Pro 5G özellikleri belli oldu

Şirketin yayınladığı resmi posterler, POCO M3 Pro modelinin temel özelliklerini tüm açıklığıyla gözler önüne seriyor. Bu bağlamda POCO’nun yeni akıllı telefonu; 6.5 inç boyuta ve 1080 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranla gelecek. 90Hz yenileme hızına sahip olan bu ekran, aynı zamanda DynamickSwitch özelliğiyle de desteklenecek. Bu, ekranın yenileme hızını otomatik olarak ayarlamaya olanak tanıyor.

İşlemci tarafında ise POCO M3 Pro , gücünü MediaTek’in Dimensity 700 yonga setinden alacak. Piyasadaki en ucuz 5G’li telefon olmaya aday gösterilen M3 Pro 5G, aynı zamanda ‘M’ serisinde de ilk kez MediaTek işlemciyle donatılacak.

Cihazın Redmi Note 10 modelinin yeniden markalanmış hali olarak geleceği söyleniyor. Zira resimlere baktığımızda da POCO M3 Pro, görünüm olarak Redmi Note 10 ile aynı. Ancak kamera modülü tarafında küçük çaplı değişikler olması bekleniyor. Geriye kalan diğer özelliklerin ise Redmi Note 10’dan alınacağı sızıntılar arasında.

Cevap bırakın