PlayStation VR’ın satış rakamları paylaşıldı

0

Sanal gerçeklik son yılların adından sıklıkla söz ettiren teknolojileri arasında. Temelde görme ve duyma duyularını etkileyen donanımların (sanal gerçeklik gözlükleri) uyumlu yazılımlarla (veya oyunlar) birlikte kullanılması şeklinde özetlenebilen teknolojinin öncülerinden biri de Sony.

Japonya merkezli tüketici elektroniği şirketinin PlayStation sistemi ile birlikte kullanım için geliştirdiği PlayStation VR (PS VR olarak da bilinir) adlı sanal gerçeklik ekipmanı ile ilgili çarpıcı bilgiler paylaşıldı.

Sony Playstation VR satışlarının aktarıldığı açıklamada, ayrıca uyumlu oyun satışlarına dair bilgiler de paylaşıldı. Buna göre Playstation VR, tanıtımının üzerinden 1 yıl geçmemesine karşın 1 milyon ünitelik satış rakamına ulaştı. Söz konusu kilometre taşı, henüz çok yeni olan teknolojinin gördüğü ilgiye dair fikir veriyor.

PlayStation VR sahiplerinin şimdiye kadar satın aldıkları oyun sayısının da 5 milyon 250 bin adet olduğu açıklandı. Sony’nin PlayStation 4 satış rakamının 60 milyonun üzerinde.

Konsol tarafında sanal gerçeklik aygıtları satışlarında zirvenin sahibi Sony. Öte yandan PC (ve HTC Vive ile artık Mac) tarafında Oculus Rift ve HTC Vive’ın birbirlerini izledikleri biliniyor. Rakamlar, 420 bin adet Vive ve 243 bin adet Oculus Rift şeklinde belirtiliyor. Mobil tarafta ise zirvenin sahibi Gear VR ile Samsung; Kore merkezli şirketin sanal gerçeklik gözlüğü, bugüne kadar 5 milyon adetten fazla sattı.

Cevap bırakın