PlayStation VR, 2016’nın en iyi buluşlarından biri seçildi

0

playstation_vr-640x405

Sony PlayStation VR HTC Vive, Oculus Rift gibi diğer sanal gerçeklik aygıtlarından daha sonra piyasaya çıktı, ancak rakiplerinden farklıydı. Diğerleri yüksek profilli PC’lerle uyumluyken PlayStation VR için PS4 yeterli olacaktı. Bu durumun önemli bir avantajı da beraberinde getirdiği düşünülüyor. İşte bu noktadaki göstergelerden biri de TIME dergisi kaynaklı…

Köklü yayın organı TIME, 2016’nın En İyi Buluşları’nı belirledi ve Sony’nin PlayStation VR sanal gerçeklik seti, en iyi buluşlardan biri olarak seçildi. TIME’a göre söz konusu onur ödülünü getiren iki temel faktör var, ilki ucuz fiyat etiketi ve diğeri de kullanıcıların güçlü bir oyun bilgisayarına gereksinim duymamasını sağlaması.

PlayStation’ın en son oyun konsoluna sahip kimseler için gereken tek şey, sanal gerçeklik gözlüğünü satın almaları, diğer taraftan Oculus Rift ve HTC Vive’da durum son derece farklı, kullanım için yüksek maliyetli bir dizi harcama kaçınılmaz. TIME, PlayStation VR’ın milyonlarca insanın sahip olduğu bir konsolla birlikte çalışabiliyor olmasına vurgu yapılıyor.

Son dönemde Oculus Rift’in daha düşük fiyatlı PC’leri desteklemesi önemli bir argüman. Ayrıca bu yönde diğer üreticilerin de çalışmalar yürüttükleri biliniyor. En nihayetinde ise sanal gerçeklik mobil cihazlardan, konsollara ve PC’lere kadar geniş bir kullanım alanı bularak gelişimini devam ettiriyor.

Cevap bırakın