PlayStation 5’in ne kadar satması bekleniyor?

0

PlayStation 5, 2020 yılının başından beri birçok oyuncu tarafından bekleniyor. Bu beklenti devam ederken, Xbox Series X’in de tanıtılması ile beraber 2020 yılının yeni oyun konsolları yılı olması kaçınılmaz oldu. Bu zamana kadar her 2 oyun konsolu için de detaylar belli olsa da 1 ay içerisinde satışa çıkacak oyun konsolları için şimdiden tahminler gelmeye başladı. Japon bir analist, PlayStation 5 satış rakamları için bir makale yayınladı.

PlayStation 5 satış rakamları nasıl olacak?

Oyuncular için birçok detayı belli olan konsollar için konuşulması gereken konular değişmiş durumda. Japon analist Norio Imanaka’ın paylaştığı bir makalede, PlayStation 5‘in önümüzdeki 5 ile 6 yıl içinde 300 Milyon adetten fazla satmasını bekliyor. Ayrıca analiste göre, PlayStation 5 gelecek yıllarda bir çok e-spor oyuncusunun vazgeçilmezi olacak.

Ortaya atılan satış rakamları için zor denmesi mümkün değil. Sony’nin yapmak istediğine bakılacak olursa da, PlayStation 4’ün satış rakamlarının üzerine çıkılmak isteniyor. Bu da ilk yılın sonunda 15 milyon satış rakamı demek oluyor.

Cevap bırakın