PlayStation 5 dokunmatik oyun kolu ile ortaya çıktı!

0

2013 yılında tanıtılan PlayStation 4, aradan geçen sürede satış rekorları kırmayı başarmıştı. Getirdiği yeniliklerle pek çok kullanıcı tarafından beğenilen konsolun, yeni nesil modeliyle alakalı sızıntılar da gelmeye devam ediyor. Yeni sızıntılar PlayStation 5 modeline ait geliştirici kitinin ve dokunmatik ekranlı oyun kolunun görüntülerini ortaya çıkardı.

PlayStation 5 geliştirici kiti ve oyun kolu ile ortaya çıktı!

SUPERSONIC4k kullanıcı adına sahip Twitter kullanıcısı, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımla dikkatleri çekti. Kullanıcı yayınladığı gönderide yeni PlayStation 5 modeline ait olduğunu iddia ettiği görüntüleri, başka kullanıcılarla paylaştı. Söz konusu görüntülerde yeni konsola ait geliştirici kiti ile birlikte dokunmatik ekranlı bir oyun kolu bulunuyor.

PlayStation 5

Sızıntılarda gördüğünüz oyun kolunun tasarımında ergonomik bazı değişiklikler bulunuyor. Tasarımda yapılan değişikliklerden en dikkat çekeni ise, kolun ortasında bulunan dokunmatik ekran. Söz konusu dokunmatik ekranla ilgili sızıntılar daha önce de ortaya çıkmıştı. Dokunmatik ekranla birlikte oyunlarla etkileşimi daha üst noktalara taşımak mümkün olabilir.

Ayrıca ilk fotoğrafta da gördüğünüz üzere, arka tarafta da bir geliştirici kiti bulunuyor. Ancak PlayStation 5’in tasarımının bu şekilde sunulmayacağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte oyun kolunun da en son versiyonunun tasarımı, daha farklı bir şekilde karşımıza çıkabilir.

 

Cevap bırakın