PlayStation 5 tanıtımında bizleri neler bekliyor?

0

Uzun zamandır oyuncuların beklediği yeni nesil oyuncu konsolu PlayStation 5 tanıtılmaya hazırlanıyor. Atılan bir tweet ile PlayStation 5 tanıtım tarihi 4 Haziran olarak açıklandı. Peki bu tanıtımda bizleri neler bekliyor?

PlayStation 5 tanıtımında bizleri neler bekliyor?

2020 yılına girmeden önce PlayStation 5’in 2020 yılının sonlarına doğru karşımıza çıkacağı açıklanmış ve oyuncular heyecanlanmıştı. O günden beri karşımıza çıkartılan bilgiler adım adım açıklansa da artık PlayStation 5’in kendisini tanıma vakti geldi. Bu zamana kadar açıklanan bilgiler arasında PlayStation 5’in kontrolcüsünün adının DualSense olduğu ve bu kontrolcünün gerçek bir hissiyat sunacağını öğrenmiştik. Bu bilgiler ile beraber PlayStation 5’in teknik özellikleri de bir YouTube canlı yayını ile açıklanmıştı. Açıklanan bilgiler arasında PlayStation 5’in GDDR 6 bir RAM’e sahip olacağı, bu RAM miktarının akıllı bir şekilde kontrol edileceği söylenmişti. PlayStation 5’te geliştiricilerin de uzun zamandır istediği bir detay olan SSD bir depolama alanı olacak. Bu SSD, bilgisayarlarımızda kullandığımız SSD’lerden de daha hızlı olacak.

Tüm bu teknik bilgiler ortaya çıkmış olsa bile ortaya çıkmayan detaylar arasında PlayStation 5’in nasıl bir tasarıma sahip olacağı, PlayStation 5’in arayüzü ve fiyatı vardı. Ancak 4 Haziran tarihi Sony tarafından açıklandı ve artık geriye kalan detayları da öğrenme vakti geldi. 4 Haziran günü, YouTube üzerinden yapılacak canlı yayın ile PlayStation 5 hakkında merak edilen tüm detayları öğrenmiş olacağız. Belki de birkaç ay içerisinde PlayStation 5’i sipariş bile etmiş olabiliriz.

Cevap bırakın