Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelPlayStation 5 Pro bu yıl gelecek

  PlayStation 5 Pro bu yıl gelecek

  PlayStation 5 Pro bu yıl gelecek. Merakla beklenen PlayStation 5 Pro‘nun bu sene tanıtılması bekleniyor. Harika geliştirmelere ev sahipliği yapacak olan cihaz hakkındaki son bilgiler haberimizde.

  Sony’nin oyun konsolu dünyasındaki hakimiyetini daha da pekiştirecek olan PlayStation 5 Pro, büyük bir merakla bekleniyor. Konsolun bazı özellikleri ortaya çıktı. 2024 yılında piyasaya sürülmesi planlanan bu güçlü konsol, önceki modele kıyasla önemli geliştirmeler sunarak oyunseverlere üst düzey bir deneyim vaat ediyor.

  PlayStation 5 Pro, bellek hızında yapılan iyileştirmelerle dikkat çekiyor. Önceki modelde kullanılan 14000 MT/s belleğin yerine 18000 MT/s belleğe sahip olacak olan konsol, bu sayede oyunların daha hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlayacak. Bu geliştirme, oyunseverlere daha kısa bekleme süreleri ve daha akıcı bir oyun deneyimi sunacak.

  PlayStation 5 Pro bu yıl gelecek

  “Trinity” kod adıyla 2022 yılından beri geliştirilen PlayStation 5 Pro, 8K performans modu ve 4K çözünürlükte daha tutarlı fps değerleriyle öne çıkıyor. Oyun grafiklerinde üst düzey performans sağlayacak olan cihaz, 8K çözünürlükte oyun oynama imkanı sunarak kullanıcılarına görsel bir şölen vadediyor. Bu özellik, oyunseverlerin oyunların detaylarını en üst düzeyde deneyimlemelerine olanak tanıyacak.

  Grafik birimi noktasında da ciddi bir gelişmeye ev sahipliği yapacak olan PS5 Pro’nun, 30 WGP’ye (Work Group Processors) sahip olması bekleniyor. Bu da yaklaşık olarak 60 grafik birimine denk geliyor. Normal PS5 modelinin 36 grafik birimine sahip olduğu göz önüne alındığında, PS5 Pro‘nun grafik performansında ne kadar önemli bir ilerleme kaydedildiği daha iyi anlaşılıyor.

  PlayStation 5 DualSense

  PlayStation 5 Pro‘nun beklenen özellikleri, oyun dünyasındaki standartları bir üst seviyeye taşıyarak Sony’nin liderliğini daha da sağlamlaştırmasına katkı sağlayacak gibi görünüyor. Konsolseverler, 2024’ü heyecanla bekleyerek PlayStation 5 Pro‘nun muhteşem özelliklerini deneyimlemek için sabırsızlanıyor.

  Bildiğiniz gibi Sony, PlayStation 5’lerde stok yönünden ciddi sıkıntılar yaşamıştı. Oyun tutkunları, konsolu satın almayı çok istese bile cihazı bulmakta zorluk çekmişti. Ancak PlayStation 5 Pro için aynı şeylerin yaşanması beklenmiyor. PS5’in satışa çıktığı dönemde pandeminin olduğunu ve teknoloji dünyasının bazı sorunlar yaşadığını düşünecek olursak stokların neden olmadığını da daha iyi anlayabiliriz. Ancak günümüzde elbette ki böyle bir durum söz konusu değil. Dolayısıyla da PlayStation 5 Pro satın almak isteyenler herhangi bir problem yaşamayacak.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN