PlayStation 5 özellikleri nasıl olacak?

0

Sony, Wired’a verdiği bilgiler ile PlayStation 5’in özelliklerini resmen doğruladı. 8K çözünürlük desteği ile dikkat çeken PlayStation 5’in özellikleri ve tüm detayları haberimizde.

Sony’nin, bu yıl E3 2019 etkinliğine katılmayacağını açıklamasının ardından PlayStation 5’in bu yıl içerisinde gelmeyeceği doğrulanmıştı. Bu gelişmeden sonra uzun bir süre sessizliğini koruyan Sony, popüler teknoloji yayını Wired’a verdiği bilgiler ile yeni nesil konsolunu resmen doğruladı. PlayStation’ın resmi Twitter hesabından da retweet’lenen habere göre; PlayStation 5 özellikleri ile oyuncuları mest edecek gibi görünüyor.

İşte PlayStation 5 özellikleri…

Aktarılan bilgilere göre; PlayStation 5, AMD’nin 8 çekirdekli 7 nm üretim süreci ile üretilen Zen 2 mimarili işlemcisinden gücünü alacak. Radeon Navi tabanlı grafik birimi ile 8K çözünürlüğünü destekleyecek olan PlayStation 5, Nvidia’nın RTX serisi ile gelen Raytracing özelliğini destekleyecek.

PlayStation 5’in native 4K/60 FPS vermesi şimdilik zor görünüyor. Ancak muhtemelen Sony, 2K/60 FPS için bir atılım yapacaktır. 8K çözünürlük desteği ise oyunlarda değil video ve blu-ray filmlerde olacak.

Xbox One’ın elini güçlendiren geriye uyumluluk özelliği PlayStation 5’te de olacak. Ancak bu geriye uyumluluğun sadece PlayStation 4 oyunlarını kapsayacağı söyleniyor. Özelleştirilmiş bir SSD ile gelecek olan PS5, yükleme sürelerini yok denenecek seviyeye indirecek.

PlayStation 4’ün özel oyunu olan Spider-Man, PS4’te 15 saniyede yüklenirken, PS5’in prototipinde sadece 0.8 saniyede yükleniyor. 2020 yılında satılacak olan ve 500 dolar ila 600 dolar arasında fiyat etiketine sahip olmasını beklediğimiz PlayStation 5, oyuncuları heyecanlandıracak gibi görünüyor.

Cevap bırakın