PlayStation 5 kutusu ortaya çıktı!

0

Uzun zamandır beklenen yeni konsolların satışa sunulmasına çok kısa bir zaman dilimi kaldı. Hal böyle olunca, konsollarla ilgili detayların gelmesi de hızlandı. Şimdi de merakla beklenen PlayStation 5 kutusu ortaya çıktı. İşte karşınızda PS5 kutu tasarımı!

İşte karşınızda PS5 kutu tasarımı!

Xbox kutusunun tasarımı da sadeydi, Xbox kutusu üzerinde, konsolun kendi görseli, yeşil ve siyah ağırlıklı renkler yer alıyordu. PlayStation 5 kutusu ise beyaz ağırlıklı renk içeriyor, sadece kutunun kapak kısmı mavi renk olarak karşımıza çıkıyor.

Kutunun ön yüzünde, konsolun kendisini ve kontrolcüyü görüyoruz. Sağ tarafta PS5 yazısı ve logosu yer alırken sağ üst köşede de, 8K, 4K 120 ve HDR ibareleri yer alıyor. Bu demek oluyor ki, PS5‘te Xbox Series X gibi 4K 120 FPS destekliyor. Tabi bu kare hızları büyük bütçeli oyunlarda Işın izleme teknolojisi kapalıyken alınabilir.

Ayrıca kutunun yüzeyine silik bir şekilde dağılmış, X, daire, üçgen ve kare yer alıyor. Kutunun arka tarafında ise, “Daha Önce Hiç Olmadığı Gibi Oyna” sloganı ve konsolun yatay pozisyondaki bir görseli yer alıyor. Sağ üst köşe de ise 825 GBibaresini görüyoruz. Alt tarafta ise 3 farklı başlık görünüyor. Soldan sağa sırasıyla şu şekilde; Yıldırım Hızında, Nefes Kesen Derinlik, Çarpıcı Oyunlar.

Cevap bırakın