PlayStation 5 kontrolcüsünün fiyatı sızdırıldı!

0

PlayStation 5’in 2020 yılının yaz aylarında karşımıza çıkacağını öğrendiğimizden beri yeni nesil oyun konsolu için  heyecanımız giderek daha da artıyor. PlayStation 5 teknik özellikleri ve kontrolcüsü ile karşımıza çıksa da bu bilgilerden daha farklı bir bilgi öğrenememiştik. Ancak bu zamana kadar gelen sızıntılar arasında en önemlisi olabilir diyecemiz bir detay karşımıza çıktı. PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense fiyatı ne kadar olacak sorunun cevabı sızdırıldı.

DualSense fiyatı ne kadar olacak?

Sony’nin PlayStation 5’ten önce ortaya çıkarmış olduğu PlayStation 5 kontrolcüsü için yeni haberler var. Gelen sızıntılarda, Sony tarafından DualSense olarak adlandırılan kontrolcünün satış fiyatı ve tarihi ortaya çıktı. Ortaya atılan iddialarda satış tarihi için 20 Kasım 2020 tarihi belirtilirken, fiyat olarak ise 59 dolar fiyat etiketi iddiası ortaya atıldı. Eğer fiyat iddialıları doğru çıkarsa, DualSense ülkemizde 400 TL’den yüksek bir fiyat etiketi ile satışa çıkacak.

DualSense için ortaya atılan fiyat iddiası mantıklı gibi duruyor. Bu fiyat ile satılması beklenen kontrolcü için geçtiğimiz aylarda bazı özellikler de ortaya çıkmıştı. Buna göre DualSense oyun kontrolcüsü, kullanıcısına gerçek bir titreşim hissiyatı verecek. Titreşimler, DualShock 4’e göre daha gerçekçi olacak. Aynı zamanda oyun içerisinde durum ile, analogların sertlik ayarı da birbirine benzer olacak. Örnek vermek gerekirse, siz gaza bastığınızda araç daha fazla hızlanamıyorsa DualSense analoglarını da hareket ettirmek giderek zorlaşacak.

Ayrıca DualSense ile beraber oyuncuların büyük bir isteği olan dahili mikrofonda karşımıza çıkacak. Böylece grup oyunları sırasında arkadaşlarımız ile konuşabilmek için ayrı bir mikrofona ihtiyacımız olmayacak.

 

Cevap bırakın