PlayStation 5 işlemci gücü ile oyun deneyimini değiştirecek

0

PlayStation 5 için meraklı bekleyiş devam ediyor. PlayStation ailesinin en yeni üyesi hakkında merak edilen birçok bilgi bulunuyor. Yeni konsolun ayak sesleri yavaş yavaş duyulmaya başlanmışken, işlemcisiyle ilgili bazı bilgiler gündeme geldi. PlayStation 5 işlemci detayları dikkat çekiyor.

PlayStation 5 işlemci gücü ile en iyisi mi olacak?

Daha önce Spider-Man oyununun bir kısmını PS5’te görmüştük. Burada konsolun işlemci gücü ve grafikleri ile ilgili bir önizleme yapmış oldu. Ancak görünüşe göre bazı oyun geliştiricileri daha fazla bilgi sahibi. Sony cephesinden PS5 ile ilgili bilgi edinen isimlerden biri de Yakuza serisinin başındaki isim Toshihiro Nagoshi.

Nagohsi yaptığı açıklamada PlayStation 5 işlemci özellikleriyle ilgili bazı detaylara değindi. PS5’in şimdiye kadarki en iyi işlemciye sahip olduğunu söyleyen Nagoshi, “Bu işlemci gücünü ne şekilde kullanmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi. Ünlü geliştirici sözlerine “Yapay zeka ve birçok detayı düşünmem gerekiyor” diyerek devam etti. PlayStation 5 işlemci gücünün çok etkileyici olduğunu belirten Nagoshi, konsolun tam potansiyelini kullanacak yen bir oyun düşünmeye başladıklarının altını çizi.

Yeni nesil konsolun oyun deneyimini değiştireceği kesin. Bu değişimlerden biri VR entegrasyonu tarafında yaşanabilir.

Geliştirici tarafından övgüyle bahsedilen PlayStation 5 ne zaman tanıtılacak henüz bilinmiyor.

Cevap bırakın