PlayStation 5 ile beraber büyük dert bitiyor

0

Sony, 5. nesil oyun konsolu PlayStation 5’i yakın zamanda kullanıcılar ile buluşturacak. 4. nesil konsol 2013 yılında tanıtılmıştı ve o yıldan beri konsol güncellense bile 5. nesil halen tanıtılmamıştı. 4. neslin üzerinden geçen 7 yılın ardından Sony, kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuyu dikkate almış gibi duruyor. Yeni gelen PlayStation 5 haberleri kullanıcıları sevindirecek gibi.

PlayStation 5 için yeni haberler var

Sony, tam 7 yıl sonra yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i bizlere tanıtacak. Geçen 7 yıl içerisinde PlayStation Slim ve PlayStation Pro modelleri tanıtılsa bile tasarım konusunda radikal bir değişikliğe gidilmemişti. Bu tasarım, kullanıcılar tarafından beğenilse de toz toplaması ve ısınması konusunda sıkça eleştiriliyordu.

Sony, bu soruna çözüm olarak daha pahalı soğutma sistemlerini kullanmaya karar verdi. Maliyet artsa dahi, uzun vadede daha az sorun çıkaran cihazlar hem kullanıcıları mutlu edecek hem de Sony’nin garanti servisleri için ayırdığı bütçenin azalmasına sebep olacak. Şu anda PlayStation 5’in maliyetinin 450 dolar gibi bir seviyede olduğuna dair iddialar olsa da, kesin detaylar için biraz daha beklememiz gerekiyor.

Cevap bırakın