PlayStation 5 için heyecan verici tarih!

0

2020 yılına girmeden önce PlayStation’un resmi twitter hesabında atılan tweet ile PlayStation 5’in 2020 yılında karşımıza çıkacağı söylenmişti. O tweet’te çıkış tarihi hakkında herhangi bir tarih belirtilmemiş ve bu tarih “Tatil dönemi” olarak belirtilmişti. Bu süreden sonra PlayStation 5 hakkında birçok sızıntı çıktı ve çıkan son sızıntı ise PlayStation 5 çıkış tarihi hakkında oldu.

PlayStation 5 çıkış tarihi hakkında heyecanlandıran sızıntı!

PlayStation 4’ün çıkmasının üstünden tam 7 yıl geçti ve oyun tutkunları artık yeni nesil bir konsol istiyorlar. PlayStation 5 bu yıl karşımıza çıkacak ancak hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz. Bugün ortaya çıkan sızıntıya göre ise herkesin beklediği konsol Mayıs ayında tanıtılacak.

 

Peki bu konsol hakkında şu ana kadar hangi bilgilere sahibiz?

PlayStation 5 hakkında şu ana kadar kesin olarak bildiğimiz bilgi sayısı oldukça az. PlayStation 5 hakkında en merak edilen soru geriye uyumluluk meselesiydi. Bu soru cevaplandı ve PlayStation 5’in eski nesil oyun konsolları için çıkartılan oyunlar ile de uyumlu olduğu kesinleşti. Diğer kesinleşen konular ise PlayStation 5’in içerisinde SSD olacağıydı. Böylelikle kullanıcılar oyunların yüklenmesini daha az bekleyecek.

Son olarak en heyecanlı detay ise bu konsolun kontrolcüsü. Yukarıdaki resimde gördüğünüz kontrolcü PlayStation 5’in kontrolcüsü olarak karşımıza çıkacak. DualSense olarak adlandırılacak olan bu kontrolcü daha gerçekçi titreşimler ile artırılmış hassasiyete sahip olacak.

Cevap bırakın