PlayStation 5 için güzel haberler var

0

Geçtiğimiz aylarda PlayStation 5 modelinin gelecek yılın sonlarına doğru tanıtılacağının açıklanmasının ardından PlayStation 5 sızıntıları her geçen gün artıyor. Gelen yeni haberler arasında yeni nesil konsol için, oyun geliştirmenin ne kadar zor olduğu bilgileri de bulunuyor.

PlayStation 5 geliştiricileri mutlu ediyor

PlayStation 3 ilk çıktığı yıllarda oyun geliştiricileri için oldukça kötü haberler ile geliyordu. Oyun geliştiricileri PlayStation 3 modeli üzerinde yazılım konusunda ilerlemenin zor olduğunu belirtiyorlardı. Yazılım konusunda zorluklarla karşılaşan geliştiriciler, Playstation 3’ün donanım gücünden tam anlamıyla faydalanamıyorlardı.

2013 yılında piyasaya çıkan PlayStation 4 için bu durum değişti. Geliştiricilerin PlayStation 4 üzerinde daha rahat çalışabilmesi oyuncular için güzel haberler getirdi. Bilgisayarda oynanabilen çoğu oyun, bu kolaylıktan faydalanılarak PlayStation 4 için de geliştiriliyordu.

Şimdi ise aynı güzel haberler PlayStation 5 modeli için geliyor. Eski PlayStation Başkanı Shuhei Yoshida PlayStation 5 için açıklamada bulundu. Eski başkana göre, oyun geliştirme kolaylığı söz konusu olduğunda PlayStation 5 bu konuda en iyisi olacak.

Eğer durum bu şekilde devam ederse, oyuncular için de güzel bir haber olabilir. Zira PlayStation 5 için yazılım konusun kolay olması çok farklı oyunların PlayStation 5 platformuna da kolayca yazılabileceğinin habercisi.

Gelecek sene tanıtılacak yeni nesil oyun konsolu için sızıntılar dışında belli başlı haberler de gelmeye devam ediyor. Bu haberlere göre Godfall isimli oyun, 2020 yılında Sony’nin en yeni konsolu ile birlikte çıkış yapacak. PlayStation 5‘in en ilk oyunu olacak oyun, üçüncü şahıs nişancı açısından oynanacak. Oyun doğrudan yakın dövüşe odaklanacak.

Şu ana kadar gelen PlayStation 5 sızıntıları bu şekilde. Tüm oyuncular, gelecek sene sonuna kadar güzel haberleri bekliyor.

Cevap bırakın