PlayStation 5 hakkında bilinen her şey!

0

PlayStation 5’in çıkmasına 1 yıldan az bir süre kala oyuncuların heyecanı giderek artıyor. 7 yıl önce tanıtılan ve oyuncuların en sevdiği cihaz olma yolunda başarılı olan PlayStation 4’ün bir üst modeli olacak olan PlayStation 5 özellikleri de merak edilen konular arasında. Meraklı bekleyiş sürerken, sizler için bugüne kadar sızan ve Sony tarafından açıklanan özellikleri sizler için sıraladık.

PlayStation 5 hakkında bilinen her şey!

PlayStation 5 için belkide en çok merak edilen konu geriye uyumluluktu. Geriye uyumluluk özelliği ile beraber PlayStation 4’de oynadığımız oyunları PlayStation 5’de de oynayabileceğiz. Bu özellik şu anda kesin olarak  doğrulanmamış olsa bile PlayStation 5 içerisinde kendine yer bulacak.

Belli olan bir diğer özellik de 3D ses deneyimi. Örnek vermek gerekirse, bu özellik ile beraber kullanıcılar bir savaşın ortasında kaldıkları zaman kendilerine nereden ateş edildiğini daha net bir şekilde anlayabilecekler. Veya bir otobanda aracınızla hızla ilerlerken, yanınızdan geçen araçların seslerini daha gerçekçi bir yön duygusu ile duyabileceksiniz.

Ultra HD Blu-Ray desteği ile beraber oyuncular yüksek kapasiteli ve daha gerçekçi oyunları PlayStation 5 üzerinde oynayabilecekler.

Oyuncuların belkide PlayStation 4’te en çok dert yandığı konu, oyun yükleme süreleriydi. PlayStation 5’te Ultra Hızlı SSD özelliği ile beraber, kullanıcılar için neredeyse her alanda bekleme süreleri azalacak. Bir güncellemenin yüklenmesinden tutun da, bir oyunun yüklenme süresine kadar oyuncular eskisinden çok daha az bekleyecek.

Geriye uyumluluk konusu henüz netleşmiş olmasa bile, diğer özellikler ile kesin bir şekilde karşılaşacağımızı da belirtelim.

Cevap bırakın