PlayStation 5 geriye uyumlu olacak mı?

0

Oyuncuların en gözde konsolu olan PlayStation 4’ün bir üst modeli yakın zamanda karşımıza PlayStation 5 ismi ile çıkacak. 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde tanıtılması beklenen PlayStation 5 modeli hakkında birçok sızıntı erkenden gelmeye başladı. Şimdi ise gelen bir bilgi hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5 kullanıcılarını ilgilendiriyor. Zira PlayStation 5 geriye uyumlu olacak mı sorusu cevap buldu.

PlayStation 5 geriye uyumlu olacak mı?

Sony, PlayStation serisinin son üyesi olan PlayStation 5 için hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Yakın bir geçmişte 2020 yılının sonunda tanıtılacağı açıklanan PlayStation 5 için hazırlıklar hakkında sızıntılar gelmeye devam ederken, bu sızıntılardan en önemlisi belki de bugün ortaya çıktı. PlayStation 5 sistem mimarı Mark Cerny, PlayStation 4 ve PlayStation 5’in aynı mimariye sahip olmasından dolayı PlayStation 5 modelinin geriye uyumlu olacağını açıkladı.

Bu haber, oyuncular tarafından en merak edilen detaylar arasında yer alıyordu. Zira geriye uyumluluk konusu birçok sorunun cevabı olacak. PlayStation 5’i satın alan kullanıcılar, PlayStation 4 oyunlarının da PlayStation 5 üzerinde oynayabilecekler. Böylelikle PlayStation 5’i satın aldıkları zaman geçmişte satın aldıkları oyunları kaybetmeyecekler. Geriye uyumluluk sorusunun cevabı şu anda cevap bulsa da, kesin cevabı PlayStation 5 modelinin tanıtımı ile beraber öğrenmiş olacağız.

Cevap bırakın