PlayStation 5 gerçekten göründü ama…

0

Kısa süre önce basına sızan PlayStation 5 görselinin geliştirici kiti tasarımı olduğu doğrulandı. İşte detaylar…

Kısa bir süre önce sızan PlayStation 5 tasarım görüntülerinin geliştirici kiti tasarımına özel olduğu doğrulandı. Japon teknoloji devi Sony, PS5’in geliştirici kiti tasarımlarını 2019 yılı başında yapımcı stüdyolar ile paylaşmıştı. Geçtiğimiz günlerde bu tasarım görüntüleri internette sızdırıldı. Codemasters geliştiricisi Matthew Scott tasarım görsellerinin doğru olduğunu ama görselleri PS5 geliştirici kiti tasarımı olduğunu ve gerçek tasarımlar ile bir ilgisinin olmayacağını söyledi.

Tasarımı ile dikkat çekiyor…

Oyun meraklıları tarafından sabırsızlıkla beklenen PlayStation 5 gündemde yer almaya devam ediyor. Sızdırıldığı belirtilen tasarım görselleri ile konsolun meraklıları büyük bir heyecan yaşarken görsellerin nihai cihaz tasarımı ile bil ilgisinin olmayacağı belirtildi.

Açıklama yapan Codemasters geliştiricisi Scott; “Paylaşılan cihaz geliştirici kiti ve bizim ofisimizde de bunlardan bulunuyor. Bu cihazların PS5 gerçek tasarımı ile bir ilgisi bulunmuyor” dedi.

Daha önce de PlayStation 4 geliştirici kiti tasarımı sızdırılmış ve gerçek cihaz piyasaya sürüldüğünde tasarımı ile bir ilgisinin olmadığı görülmüştü.

Öte yandan 2020 yılının başında tanıtılması beklenen PlayStation özellikleri yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. Şu ana kadar onaylanan özellikler arasında 8K çözünürlük, ışın izleme teknolojisi, SSD depolama ve geriye uyumluluk desteği gibi özellikler bulunuyor.

Cevap bırakın