PlayStation 5 fiyatı ile ilgili anket sonuçları ortaya çıktı

0

Hem PlayStation hayranları hem de Sony cephesi için geçtiğimiz haftanın oldukça yoğun geçtiğini söyleyebiliriz. PlayStation 5 çıkış tarihi ile ilgili ilk açıklamayı yapan şirket, konsol için 2020 yılının sonunu işaret etti. Bu açıklamanın hemen ardından PlayStation 5 fiyatı ile ilgili dedikodular da ortaya çıktı.

PlayStation 5 fiyatı ne kadar olur?

PlayStation 5 çıkış tarihi için 2020 yılının sonları belirlenmiş durumda. Konsol ile ilgili geçen hafta yapılan açıklamada bu tarih ve bazı yeni özellikler oyun severlere duyuruldu. İsminin de bu açıklamayla doğrulandığı konsolun, Dualshock 5 isimli kontrolöründe bazı yenilikler oyuncuları bekliyor olacak.

Daily Star isimli internet sitesi PlayStation 5 fiyatı ile ilgili tercihlerini oyun severlere sordu. Yapılan anket ile oyuncuların yeni konsol için ne kadar ödemeye razı oldukları da az çok şekillenmiş oldu.

İlk olarak seçeneklere bakacak olursak, ankette 349 sterlin, 399 sterlin, 449 sterlin, 499 sterlin ve 500 sterlin ve daha fazlası olmak üzere 5 farklı seçenek sunuldu.

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro, 349 sterlinlik bir çıkış fiyatına sahipti. PlayStation 3’ün lansman fiyatı ise 425 sterlin olarak belirlenmişti.

PlayStation 5‘in teknolojinin öncüsü olduğu düşünülüyor ve bu yüzden tahminler 500 sterlinlik ya da daha yüksek bir etiket fiyatından yana. Ancak,  6.000’den fazla oyun verildiği ankete katılanların yüzde 29’u yeni konsola PlayStation 4 lansman fiyatından daha yüksek bir meblağ ödemek istemiyor.

Katılımcıların yüzde 27’si 399 sterlini, yüzde 15’i 449 sterlini, yüzde 15’i 499 sterlini ve yüzde 14’ü 500 sterlin ve daha fazlasını seçmiş durumda.

Şirket önümüzdeki aylarda yeni konsolun fiyatıyla ilgili bir açıklama yapacaktır. Bu açıklamanın ardından beklentilerin ne seviyede gerçekleştiğini göreceğiz.

Son olarak, konsol ile gelecek olan yeniliklere bakalım. Yeni konsol ile birlikte yeni kontrolör de oyunculara sonulacak. Bu kontrolörde dokunsal geri bildirim özelliği bulunacak. Ayrıca, R2 ve L2 isimli tetik butonları da adaptif olarak ayarlanabilecek.

Cevap bırakın