PlayStation 5 çıkış tarihi açıklandı

0

Sony, kendi blog sayfası üzerinden merakla beklenen sonraki nesil oyun konsolu PlayStation 5’in çıkış tarihini açıkladı. Şirketin oyun meraklılarını uzun yıllar bekletmeyi planlamadığını belirtelim. İşte detaylar…

Japon teknoloji şirketi Sony, kendi blog sayfası üzerinden yaptığı açıklama ile sonraki nesil oyun konsolu PlayStation 5’in çıkış tarihini açıkladı. Ayrıca oyun dünyasına damgasını vurması beklenen konsolun bazı detayları da paylaşıldı.

Sony, PlayStation 5 için piyasaya sunulacağı tarihi tam olarak belirtmese de dönemi belirleyen bir açıklamada bulundu. Buna göre PlayStation 5 çıkış tarihi 2020 Kasım-Aralık döneminde.

Henüz net tarih verilmese de bekleyişin 1 yıldan fazla süreceği açık. Öte yandan yeni nesil konsolların genellikle 7 yılda bir geldiği düşünüldüğünde 2013’te çıkan PlayStation 4’ün ardından 5’in 2020’de gelmesi büyük sürpriz olmadı. Bununla birlikte daha önce çıkacağı yönünde çok sayıda iddia kamuoyunda yer bulmuştu.

Yeni özellikler yolda…

PlayStation serüveninin sonraki üyesinde Dualshock’un yeni özellikleri de şimdiden aktarıldı. L2 ve R2 tuşlarının sertlik seviyesinin geliştiriciler tarafından özelleştirilebileceği belirtiliyor örneğin. Söz konusu özelliğe verilen isim ise adaptive triggers. Son olarak PS5’in 8K çözünürlük desteği, Işın İzleme (Ray Tracing), SSD depolama ve geriye dönük uyumluluk (PS4 oyunlarını da çalıştırabilme) gibi özellikler sunması bekleniyor…

Cevap bırakın