PlayStation 5 bekleyenlere büyük müjde!

0

16 Eylül Salı günü Sony tarafından düzenlenen etkinlikte, PlayStation 5 için çıkış tarihi ve fiyatı gibi bilgiler paylaşıldı. Tüm bunların yanı sıra, uzun zamandır beklenen oyunlardan da ilk görüntüler geldi. Bu oyunlardan belki de en önemlisi God of War oldu!

God of War 5 PlayStation 5 için geliyor!

Sony, yaınlanan bu kısa fragmanda sadece oyunun buz mavisine dönen tetra harfi şeklinde logosunu ve logonun üzerinde beliren rünik Ragnarok yazısını gösterdi. Ragnarok geliyor şeklinde biten kısa tanıtım sonrası ise God of War 5 çıkış tarihi olarak 2021 yılı işaret edildi.

PlayStation 5 lansmanı ile birlikte bir çok kişi yeni God of War oyununun duyurulmasını bekliyordu. Son olarak 2018 yılında karşımıza çıkan oyunda Kratos oğlu Atreus ile birlikte yollara düşmüş ve tanrılarla olan epik savaşlarına devam etmişti.

Oyunun sonunda ise Kratos, İskandinav mitolojisinde karşımıza çıkan ışık tanrısı Baldur ile karşı karşıya geliyor ve onu yeniyor. Karısı Faye’nin küllerini Jotunheim’ın zirvesinden bırakan Kratos ve oğlu, Faye’nin aslında bir Jotunheim devi olan Laufey olduğunu öğreniyor. Bu da Kratos’un oğlu Atreus’un Loki olduğu anlamına geliyor.

İşte God of War 5‘in bu yüzden İskandinav mitolojisinde geçmesi bekleniyordu. Beklendiği gibi ortaya çıkan God of War,  İskandinav mitolojisi için kıyamet ya da yıkılıp yeniden doğmak anlamına gelen Ragnarok adını almış durumda.

Henüz oyunun ayrıntıları ortaya çıkmış olmasa da, Kratos’un kendini büyük bir İskandinav cehenneminde bulacağı ortada. Oyunun 2021 yılında ne zaman çıkacağı henüz belli değil. Ancak PS5 satışlarına büyük katkı sağlayacak oyunun çok gecikmesi beklenmiyor.

Cevap bırakın