PlayStation 4 satışlarında 60 milyona koşuluyor!

0

Sony Corp. PlayStation 4 As Game Console Goes On Sale In U.S.

Sony PlayStation 4 konsol ve oyun satışlarına dair güncel rakamlar kamuoyuyla paylaşıldı. Japon teknoloji şirketinin oyun konsolu satışları iyi gidiyor. İşte detaylar…

Oyun dünyasında öne çıkan konsollar üreticilerinden biri de şüphesiz Sony. Şirketin PlayStation serisi uzun yıllara dayanıyor ve özellikle de PlayStation 4’ün gördüğü ilgi boyutu yakından takip ediliyor. Bununla birlikte konsolun beraberinde getirdiği uyumlu oyunların da yoğun ilgi gördüğü biliniyor.

Sony, 2013 yazında duyurup aynı yılın sonuna doğru satışlarına başladığı oyun konsolu PlayStation 4’e ilişkin merak edilen bazı rakamları açıkladı. Buna göre oyun konsolu satışlarında elde edilen güncel rakam 53 milyon 400 bin ünite seviyesinde gerçekleşti.

Dünya genelindeki satışları ele alan bu rakamın yanı sıra ‘konsol başına satın alınan oyun’ adetlerinde de PlayStation 2’nin geride bırakıldığı ve toplam satışın 400 milyon adedi geçtiği kaydedildi.

PlayStation 2, 50 milyon ünitelik satışta 308 milyon oyun satışı verileri sunmuştu. Sony PlayStation 4 bu noktada yaklaşık yüzde 25 daha fazla oyun satışını da beraberinde getirmişe benziyor. Bilindiği üzere oyun seçenekleri açısından da PlayStation 4 tarafında geniş bir yelpazes sunuluyor. Bu noktada oyun meraklılarının yüzünün güldüğü belirtilebilir.

Sony CEO’su Kazuo Hirai ve Asya Genel Müdürü Hiroyuki Oda tarafından yapılan açıklamalar, oyuna ilgi boyutunun günümüzdeki gelişimine de işaret etti.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın