Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunPlayStation 4 satışları dünya genelinde 40 milyonu geçti

  PlayStation 4 satışları dünya genelinde 40 milyonu geçti

  1441267087_PS4_1TB_JetBlack_3D_EAS

  Sony PlayStation konsol sisteminin, 22 Mayıs 2016 itibarıyla küresel satışlarının 40 milyonu geride bıraktığı açıklandı. Tüm PlayStation satışlarının ise 150 milyon üniteyi aştığı belirtildi. Resmi açıklamada ayrıca dijital ve fiziksel oyun satışlarının da 270 milyon 900 bin adede ulaştığı kaydedildi. PlayStation 4, 2013 Kasım ayında satışa sunulmuştu. PS4 olarak da bilinen oyun konsolu, Türkiye’de de yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

  PlayStation gücünü katlayarak büyütüyor

  Sony’nin rakibi Microsoft’un oyun konsolu Xbox One satışlarının, PlayStation’la hemen hemen aynı dönemde çıkmasına karşın 15 milyon ünite civarında olduğu biliniyor. Tüm Xbox konsollarının satışlarının toplamı hakkında resmi bir bilgi olmamakla birlikte oyun dağıtımcısı Electronic Arts, bu konuda merak edilen rakamı açıklamış ve 55 milyon adetlik satışa ulaşıldığı açıklanmıştı.

  Konuyla ilgili konuşan Sony Interactive Entertainment başkanı Andrew House, Kısa sürede bu önemli kilometre taşını geride bırakmamıza yardımcı olan dünya genelindeki PlayStation hayranlarına ve iş ortaklarımıza muazzam destekleri için minnettarız’ dedi. Ayrıca gelecek planlarına ilişkin de açıklamalarda bulundu. House; sanal gerçeklikle birlikte kullanıcılara daha heyecan verici bir oyun deneyimi sunulacağının altını çizdi ve sanal gerçekliğin çığır açan özelliklerinin mali tablolarına da doğrudan etkide bulunacağına işaret etti.

  Sony’nin Neo kod adıyla gelmesi beklenen, PlayStation 4’ün geliştirilmiş versiyonu üzerinde çalıştığı söyleniyor. Şirketin sanal gerçeklik alanındaki yoğun adımlarının da 2016’nın ikinci yarısıyla birlikte daha da artması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN