PlayStation 4 satışları 2 kat arttı

0

playstation-4-pro-vertical-product-shot-01-us-07sep16

PlayStation 4 Pro ve PlayStation 4 Slim (CUH-2000 serisi) ile birlikte 2016’nın son döneminde PlayStation 4 ailesini güncelleyen Sony’de satış adetlerinde beklenildiği gibi yükseliş trendi görülüyor. İşte detaylar…

Sony, geçtiğimiz aylarda duyurduğu ve kısa süre önce satışa sunulan yeni PlayStation modelleri, PlayStation 4 Pro ve PlayStation 4 Slim (CUH-2000 serisi) ile teknoloji raflarının en gözde markalarından biri. Dolayısıyla yeni oyun konsollarının satış rakamlarında dikkat çekici bir artış söz konusu.

Yayınlanan bir araştırmaya göre sadece İngiltere’de 12 Kasım 2016 tarihinde sona eren bir haftalık dilimde, bir önceki haftaya göre yüzde 204 daha fazla Sony PlayStation 4 satışı gerçekleşti. Satışların üç 500 ve 1 GB’lık PlayStation 4 modellerinin tamamını kapsadığı belirtildi.

Gerçekleştirilen satışların yüzde 64’ünün PlayStation Pro’da görüldüğü belirtilirken diğer PlayStation 4 modellerinin de yüzde 8,5 oranında daha fazla sattığı kaydedildi. Öte yandan Microsoft Xbox One satışlarında da ciddi bir artış söz konusu, yüzde 85 oranında arttığına işaret edilen satışlar, yenilenen oyun konsollarının gördüğü ilgiye dair dikkate değer göstergeler arasında yer alıyor.

Tüm Sony PS4 modelleri Türkiye’de satışta

Bilindiği üzere PlayStation 4 Slim ve PlayStation 4 modelleri Türkiye’de de satışta.  Her iki modelle ilgili daha fazla bilgi ve online alışveriş için aşağıdaki bağlantılara tıklanabilir.

Sony PlayStation 4 Slim için buraya tıklayınız.

Sony PlayStation 4 1 TB için buraya tıklayınız.

Cevap bırakın