PlayStation 4, dünya üzerinde en çok satılan 2. konsol oldu!

0

Bu yılın haziran ayında 100 milyon adet barajını geçen PlayStation 4, büyük bir başarıya daha imza attı. 2019’un ikinci çeyreğinde elde ettiği finansal sonuçları yayımlayan Sony, bu zaman çerçevesinde 2.8 milyon adet PlayStation 4 sattığını duyurdu.

PlayStation 4

PlayStation 4 satış rakamları ne durumda?

İlk çeyrekte 3.2 milyon gibi büyük bir satış rakamına ulaşan Sony, bu istatistikler sayesinde dünyanın en çok satılan 2. konsolu unvanına erişti. 2019 yılının 2. çeyreğindeki rakamlarla birlikte şimdiye kadar toplam 102.8 milyon adet PlayStation 4 satmayı başaran Sony, PlayStation 2’nin toplam satış rakamını geçmek istiyor.

Dünyanın en çok satılan oyun konsolu unvanını taşıyan PlayStation 2, satış rakamı konusunda 155 milyon adet sınırını geçti. 7 yıl önce piyasaya sürülen ilgili konsol, halefi PlayStation 5 için önemli bir ilham kaynağı oldu. Bu başarının en büyük mimarı, Sony yetkililerinin yaptığı önemli oyun anlaşmaları.

PlayStation 4 satış rakamları

God of WarDetroit: Become HumanMarvels Spider-Man, Days Gone ve The Witch and the Hundred Knight 2 gibi sadece kendisinde bulunan oyunları ile oyun dünyasına yön veren bu konsol, yıllarca başarıdan başarıya koşmaya devam edecek.

Sony, grafiksel ve yazılımsal hamlelerde de oldukça iyi. Yetkililer, PlayStation 5 için gün sayan oyuncuların hayallerini gerçeğe dönüştürmek adına çok çalıştığını ifade etti. Önümüzdeki günlerde nelerin değişeceğini hep birlikte göreceğiz. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Cevap bırakın