PlayStation 3’ün üretimi durduruldu

0

Efsanevi oyun konsolu PlayStation 3 için yolun sonuna yavaş yavaş geliniyor. İşte detaylar…

11 Kasım 2006’da oyun severlerle buluşmaya başlayan Sony’nin efsanevi oyun konsolu PlayStation 3’ün (namı diğer PS3) üretiminin durdurulduğu kaydedildi. Dolayısıyla piyasadaki PlayStation 3’lerin satışının ardından üretilen yeni model gelmeyecek. Yakın zaman içerisinde kutusu açılmamış PlayStation 3 bulmak mucize olabilir.

PlayStation 1’e 11 yıli 2’ye ise 13 yıl destek sunan Sony, PlayStation 3’e de 11 yıl destek sunmuş oldu. Teknoloji şirketi, PlayStation’ı 10 sene boyunca destekleyeceğini açıklamıştı, Japon teknoloji şirketi böylelikle sözünde durmuş oldu.

Daha önce Microsoft, önceki nesil oyun konsolu Xbox 360 için benzer bir adım atmış, üretimi durdurma kararı almıştı.

İlk etapta Japonya’da PlayStation 3 mevcut stoklarının tükenmesi bekleniyor. PlayStation 3’ün teknoloji raflarında görülmemeye başlanacağı diğer pazarlar ise muhtemelen Avrupa ve ABD olacak.

Sony PS3 ile ne FIFA’lar eskitildi?

PlayStation 4 satışlarıa etki eder mi?

Geçtiğimiz ay, PlayStation 4 satışlarının 60 milyon üniteyi geçtiği duyurulmuştu. 2015’te 17,7 milyon ve 2016’da 14,8 milyon PlayStation 4 satışı gerçekleşirken 2017 sonunda beklentiler yüksek. Diğer yandan 2018 için resmi toplam PlayStation satış beklentisi 80 milyon seviyesinde. Bu noktada PlayStation 3’ün tedariğinin durdurulmasının etkilerinin PlayStation 4 satışlarına yansımalarının görülmesi güçlü bir olasılık durumunda.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın