PlayerUnknown’s Battlegrounds mobile geldi

0

PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın mobil sürümü yayınlandı. İşte detaylar…

Dünyanın en popüler oyunlarından PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın (PUBG) mobil sürümü PUBG Mobile, Kanada’da yayımladığı beta sürümün aldığı olumlu tepkilerden kısa süre sonra uluslararası açılışını gerçekleştirdi

Tencent ve PUBG Corp., geniş kitlelelere ulaşan battle royale oyununun mobil sürümü olan PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile’ın dünyadaki birçok bölgede, hem iOS hem Android işletim sistemlerinde indirilmeye açıldığını duyurdu. Oyunun oynayabildiği bölgelere, ilerleyen günlerde daha fazla ülkenin ekleneceği belirtildi.

Tencent ve PUBG, güçlü bir mobil sürüm yaratmak için birlikte çalıştılar. PUBG CEO’su Chang Han Kim, işbirliği hakkında şöyle konuştu: ‘Yüksek kalitede mobil oyun oyunlar hazırlamadaki geçmişi ve oyunlarına kattıkları tutku ve sundukları destek sebebiyle Tencent ve geliştirici stüdyolarıyla çalışmaya karar verdik.”

Sürecin bir parçası olarak, Kanada’da 15 Mart’ta Android beta testi, 16 Mart’ta ise iOS beta testi başladı ve oyun her iki mobil platformda da yerini aldı. Beta sürümünün kısa sürede birçok oyuncudan olumlu yorum almayı başarması üzerine, oyun 19 Mart’ta birçok bölgede hizmete girdi.

Beklentileri karşılayabilecek mi?

PUBG Mobile, oyunun PC sürümüne sadık kalarak insanların mobil oyunlara olan bakış açılarını ve düşüncelerini değiştirecek. Geliştiriciler, dünyanın en erişilebilir platformu olan mobile özel hazırlanan oyun için oyuncuların ve influencer’ların büyük beklentilerini karşılamaya kararlı olduklarını belirtiyorlar.

Cevap bırakın