Plantronics’ten sanal gerçeklik kulaklığı

0

 

Oyun endüstrisinde büyük bir ivme kazanan VR teknolojisi, kulaklık sektörünü de harekete geçirdi. Bu noktadan hareketle Plantronics, geliştirdiği sanal gerçeklik kulaklığını sundu.

 

Son yıllarda gelişen sanal gerçeklik (VR) teknolojileri, sanal gerçekliğe olan ilgiyi artırarak popülaritesini yaygınlaştırmasına neden oldu.

 

VR gözlükleriyle oynanan oyunların bir diğer kolu olan ses aksesuarları da bu trende ayak uyduruyor. VR teknolojisindeki kulaklık problemine çözüm sunan Plantronics, VR teknolojisine özel geliştirdiği dünyanın ilk sanal gerçeklik kulaklıklarından biri olan RIG 4VR modelini beğeniye sundu.

 

VR gözlükleriyle birlikte kullanıldığında sanal gerçeklik deneyimlerine yüksek ses kalitesiyle katkı sağlayacağı belirtilen Plantronics RIG 4VR, görselliğin bir tür uçtan uca tamamlayıcısı oluyor.

 

Oyun endüstrisinde büyük bir ivme kazanan VR teknolojisi, kulaklık sektörünü de harekete geçirdi. VR gözlüğün sağladığı görüntüde sesleri kulaklık yardımıyla almak için gözlüğün tasarımına uygun olan bir kulaklık seçimi yapmak gerekiyor. Piyasada çoğu kafa üstü kulaklık bu tasarıma uygun olmadığı için çareyi kulakiçi kulaklıklarda bulan kullanıcılar, ses konusunda istenen karşılığı alamıyor.

 

Plantronics kullanıcıların beklentilerini karşılayan yeni model kulaklığı ile bu sorunu ortadan kaldırma iddiasında. Plantronics RIG 4VR, son zamanlarda oyun dünyasında devrim yaratan sanal gerçeklik gözlüğü ile oyunlardaki keyfi 360 dereceye çıkarabiliyor.

 

Beyaz rengi, orijinal tasarımı, modüler mikrofonuyla şık bir duruş kazandığı görülen RIG 4VR, bu alanda geliştirilen ilk kulaklık setlerinden biri olma özelliğine de sahip.

Plantronics RIG 4VR aynı zamanda Sony PlayStation VR’ın tek orjinal resmi lisanslı kulaklığı.

 

 

Cevap bırakın