Plantronics BackBeat 105: Yaşam tarzınıza uyumlu Bluetooth kulaklık

0

Tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen Plantronics’in yeni ürünü olan In-Ear Bluetooth kulaklık modeli BackBeat 105, özgün tasarımı ve kaliteli performansı ile kendisini rakiplerden sıyırıyor.  

Kablosuz kulaklık piyasası tekrar canlandı. Eskiden hantal ve tek kulağa takılan Bluetooth kulaklıklar ciddi anlamda yenilendi. Bu kulaklıklar günümüzde modern bir tasarım ile birlikte, uzun pil ömürlerine, başarılı ses kalitesine ve kolay bağlantı teknolojilerine kavuşmuş durumdalar. Tıpkı bu ay sizlere tanıtacağımız Plantronics BackBeat 105 gibi.2

 

Bilenler bilir. Plantronics özellikle Bluetooth kulaklık alanında kendini ispatlamış olan bir firma. Son yıllarda kablosuz kulaklık pazarında önemli bir yere sahip olan Plantronics, geliştirilmiş ses teknolojisiyle birlikte kullanıcıya farklı ürünler sunması ile ilgi çekiyor. BackBeat 105 işte bu tür bir Bluetooth kulaklık. Tüketicinin beğenisi için geliştirilen BackBeat 105, performansı, tasarımı ve işlevselliği tek bir kulaklıkta toplaması ile tüm gözleri üzerine çekiyor. Yılların deneyimini ve titiz bir çalışmanın ürünü olan BackBeat kulaklık ailesi, BackBeat 105 ile yine kullanıcılara benzersiz bir kulaklık deneyimi yaşatıyor.

BackBeat 105

Tasarım

Plantronics BackBeat 105, başarılı ergonomisi ve ses kalitesi ile ilgi çekiyor. Oldukça hafif olan bu ürün rahatlıkla taşınabiliyor. Öyle ki zarif tasarımı sayesinde piyasadaki birçok Bluetooth kulaklıktan çok daha hafif olduğunu söylemeliyiz.

Plantronics BackBeat 105, stereo müzik dinlemenizi sağladığı gibi telefon görüşmelerini de iyi bir kalitede gerçekleştiriyor. Bu esasında bizi fazla şaşırtmadı. Çünkü Plantronics, ses teknolojisindeki tecrübesini BackBeat ailesine entegre etmişti. Dolaysıyla BackBeat 105’de de daha aşağı bir kalite beklenilemezdi.

3

Üründe beğendiğimiz bir özellik boyundan geçen tasarımı sayesinde, kulağınızda hissetmeyeceğiniz hafif bir yapıya sahip olması. Kullanıcılar zaman zaman bu ürünü yanında taşıdıklarını unutabilirler. BackBeat 105 kullanılmadığı zaman, boyunda bir aksesuar gibi duruyor. Kablolar kırılmaz ve kopmaz bir yapıya sahip olması önemli bir avantaj. Bununla birlikte boyun aparatı oldukça esnek ve stabil.

Performans

BackBeat 105, Bluetooth 4.1 bağlantı teknolojisini kullanıyor. Bluetooth sayesinde telefonunuza kolayca bağlanan BackBeat 105, üzerinde bulunan tuşlar sayesinde müzik oynatımı yapabiliyor ve telefona gelen çağrıları da yönetebiliyor. Üründe beğendiğimiz bir özellik, ince kulak yapısıyla kulakları yormaması ve kulak içi kulaklıklarıyla dış sesleri izole edebilmesi. Noise Cancelling Teknolojisine sahip olan BackBeat 105, üzerinde bulunan mikrofon sayesinde de eko efekti oluşmasını da engelliyor. Bu sayede sesiniz temiz ve net bir şekilde karşı tarafa aktarılıyor.

Unutmadan söyleyelim. BackBeat 105 ile birlikte gelen alternatif üç farklı kulakçık aparatı sayesinde her kulak yapısında rahat bir kullanım sağlanıyor.

5

Kullanım

Plantronics’in önceki modellerinde olduğu gibi sesli uyarı fonksiyonu yer alıyor. Fakat bu ürünü esas özel kılan özellik ise titreşim alarmı. Plantronics BackBeat 105, gelen çağrılarda hafif titreşerek kullanıcısını uyarıyor. Üzerinde bulunan mikrofonlar sayesinde de en gürültü ortamda bile rahat bir görüşme sağlıyor. Plantronics BackBeat 105’ in fark yaratan diğer bir özelliği kulaklık girişinin arka kısmında manyetik bir yapı kullanılması. Bu manyetik alan sayesinde kullanıcıların sık sık rastladıkları kablo salatası veya diğer bir deyişle düğümleme sorunu tamamen ortadan kalkıyor.

Üzerinde bulunan düşmelerle yönetilebilen Plantronics BackBeat 105, 8 saate kadar konuşma veya müzik dinleme imkanı sunuyor. 10 gün boyunca standby modunda kalabilen bu kulaklık, 90 dakika gibi kısa bir sürede tamamen şarj edilebiliyor. Çoklu nokta teknolojisi sayesinde birden fazla telefonla senkronize olabilen BackBeat 105’in çekim alanı ise 10 metre.

Cevap bırakın