Plak Dinlemek İçin Nasıl Bir Sistem Almalıyım?

0

Teknolojide dönem dönem eskiye dönüş yaşarız. Plak dinlemek de bu dönüşün en önemli unsurlarından biri. Özellikle dünya çapında satışları ile rekor kıran plaklar retro kültürünün vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Plağın kendine has sıcaklığı ve ses kalitesi özellikle müzikseverleri cezp ediyor. Buna ek olarak da plakların boyutları nedeniyle kapak tasarımları daha belirgin ve kalıcı olabiliyor. Siz de plak dinlemek istiyorsanız önerilerimize göz atmanızda fayda var.

Crosley pikap
Retro tasarımı ve zahmetsiz kullanımı ile yeni başlayanlara hitap eden ideal bir ürün

Plak Keyfi İçin Crosley Cruiser Deluxe

Hatırlatmakta fayda var; plakçalarlara pikap deniyor. Birçok pikap seçeneği arasında sizi görsel olarak etkileyici bir ürünle tanıştıralım. Bir süredir popüler olan Crosley markası yeni nesil pikapların gözdelerinden. Zahmetsiz kullanımı, bluetooth, aux, kulaklık girişi ve RCA çıkışı gibi özellikleri barındıran ürün yeni başlayanlar için doğru bir tercih olacaktır. Bu heyecan verici ürünü daha detaylı incelemek için sizi bu adrese davet edelim.

Philips
Philips farklı özellikleri bünyesinde barındıran bir model ile plakseverlere hitap ediyor

Kayıt Özelliği İçin Philips OTT2000

Crosley’e göre biraz daha büyük bir model olan OTT2000’de ek olarak CD çalar, FM ve USB ünitesi eklenmiş. Yine retro tasarımla üretilen ürün adeta Philips’in 1960’lar ve 1970’ler döneminde ürettiği ünlü modellerle gönderme niteliğinde. Crosley ile benzer yapıda olduğu için ses kalitesinde pek fark yok. Asıl fark OTT2000’in kayıt özelliğinde radyo ve plaklarınızı bilgisayar kullanmadan USB’ye MP3 formatında kaydetmek istiyorsanız OTT2000 bu işi sizin için zahmetsizce hallediyor. Ürünü incelemek için sizi bu adrese alalım. Eğer benzer özelliklerde Crosley markası arıyorsanız da bu adrese bakabilirsiniz.

plak sony
Sony’den plak meraklılarına yenilikçi bir ürün

Profesyonelliğe ilk adım Sony PS LX300USB

Biraz daha eski tip ama daha profesyonel bir çözüm arıyorsanız Sony’den USB destekli yeni nesil LX300 pikabını deneyebilirsiniz. Plakların gerçek ses çıkışı olan phono özelliğine sahip bu pikabı uygun özellikte bir amfiye bağlamanız gerekiyor. Tabii bu daha zahmetli ve masraflı bir süreç. Ancak pikabınızı, phono girişe sahip bir amfi ve hoparlöre bağladığınızda daha gerçekçi ve üst seviye ses almaya başlıyorsunuz. Ürünü detaylı incelemek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

NOT: Eğer yukarıda tanıttığımız Crosley ve Philips ürünlerinin ses kalitesini yükseltmek isterseniz, onları RCA üzerinden uygun bir kablo ile birçok ses sistemine bağlamanız mümkün. Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz kırmızı ve beyaz ses çıkışını kulaklık girişine bağlayan kablo ile seçeneklerinizi artırabilirsiniz. Örneğin bu ürünü Philips ve Crosley ile denemenizi öneririz.

Cevap bırakın