Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımPiyasanın En Göz Alıcı Telefonu: HTC One M9

  Piyasanın En Göz Alıcı Telefonu: HTC One M9

  HTC, One serisi ile yakaladığı başarıyı One M9 ile pekiştirmek istiyor. Alüminyum gövde, başarılı ergonomi ve zengin donanım birleşenleri bu ürünü farklı kılıyor.

  Şubat ayında Barcelona Mobil Word fuarında tanıtılan HTC One M9 esasında 1-2 ay sonra piyasaya çıkacaktı. Fakat Samsung’un üst model Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’i tanıtması HTC’nin planlarını bozdu. Üst segment alanında pastayı Samsung’a kaptırmak istemeyen HTC, One M9’u yeni Galaxy Ailesinden önce davranarak ürünü satışa sundu.

  HTC One M92a yakından baktığımızda bir önceki nesil One M8e tıpatıp benziyor. HTC, zaten çok başarılı olan bu ailenin ergonomisini ve tasarımını değiştirmeye gerek duymadı. Esasında iyi de oldu. Çünkü Alüminyum gövdeli Unibody tasarım kendisinden çok fazla söz ettiriyor. Peki bu yeni ürünün farkı nerede? Hemen söyleyelim. Fark detaylarda gizli.

  htc one m9 4

  HTC, yeni One serisini tasarıma sadık kalarak ufak rötuşlar yaptı. Önceki nesilde yuvarlatılmış kenarlar yerine daha keskin ve hissedilebilir kenar tasarımına geçildi. Ekran hafif çıkık, küçük bir basamak hissi veriyor. Bununla birlikte de gümüş renkli gövdenin kenarlarında, altın renk tasarımı ürüne müthiş bir hava katıyor.

  HTC One M9, 69 mm en oranı ile One M8’den 1 mm daha kısa. Kalınlığı 9.4 mm yerine 9.6 mm’ye artmış durumda. 144 mm uzunluğunda olan M9, 157 gr (2.5 gr daha ağır) ağırlığında. 2600 mAh’lık pil yerine 2840 mAh’lik bir pilin kullanılması önemli bir avantaj.

  htc one m9 3

  Sekiz çekirdekli işlemciye sahip

  Günümüzde bazı üreticiler ekranlarında QHD çözünürlüğüne (2560×1440 Pixel) geçmiş durumdalar. HTC One M9, 1920×1080 çözünürlüğü ile bu alanda bir değişiklik yapmadı. Zaten yapması da gerekmiyor. Çünkü 5 inç büyüklüğündeki ekran 441 ppi piksel yoğunluğu ile oldukça başarılı ve fazlasıyla yeterli. Görüntü yüksek bir keskinliğe sahip. Bununla birlikte yüksek bir parlaklığa ve renk doğruluğuna sahip.

  Üründe beğendiğimiz bir özellik, performansı ile bizi şaşırtması. Sekiz çekirdekli 64 bit Qualcomm Snapdragon 810 işlemcisine sahip olan HTC One M9, çok yüksek bir performans sunuyor. Dört çekirdek 2 GHz, diğer dört çekirdek 1.5 GHz çalışma frekansına ulaşıyorlar. Tabi burada kullanılan 3 GByte belleği de unutmamak lazım.

  htc one m9 2

  HTC One M9, 32 GByte’lik bir kapasiteye sahip. Bu esasında yeterli. Ama daha fazlasını isteyen kullanıcılar microSD yuvasına 128 GByte’lık bir kapasite takabiliyorlar. Birçok üst seviye ürünlerde olduğu gibi HTC One M9’da yoğun kullanımda ısınıyor. Yeni güncelleme ile aşırı ısınmanın önüne geçildi. Yaptığımız testlerde bu konu ile ilgili bir sorun ile karşı karşıya kalmadığımızı söylemeliyiz. Yüksek performanslı bir cihazın, ısınması oldukça normal.

  Unutmadan söyleyelim. HTC One M9, saniyede 300 Mbit hızına ulaşabilen yeni nesil LTE teknolojisine sahip. Bununla birlikte yeni nesil 802.11ac WiFi teknolojisini de destekliyor. Bluetooth 4.1, NFC ve TV kumandası unutulmamış. Miracast ve DLNA desteği de yer alıyor.

  htc one m9 1

  Ultrapixel Yerine 20 MP’lik Kamera

  HTC One ailesi kullandığı Ultrapixel kamera teknolojisi ile çok eleştirilmişti.4 MP’lik Ultrapixel kamera bu sefer ön tarafta yer alıyor. Arka tarafta ise 20 MP’lik bir kamera kullanıldı. Kompakt kameralarda bildiğimiz 1/2,3 inç büyüklüğünde bir sensora sahip olan arka kamera oldukça başarılı. İlk test cihazını kullandığımızda inanılmaz bir hayal kırıklığına uğramıştık. Çektiğimiz fotoğraflar grenli ve kenarları keskin değildi. Pazara sunulan HTC One M9 cihazlarında bu sorun yok. HTC, bir yazılım güncelleme ile bu sorunu çözdü. En zayıf noktası ise özellikle karanlık ortamlarda bizim beklediğimiz kaliteyi verememesi.

  En güçlü özelliği ise 0.2 sn içinde netlik yapıp fotoğraf çekmesi. Özellikle hareketli görüntülerde çok iyi fotoğraflar çekmeniz mümkün. Bununla birlikte UHD-4K video çekmesi de önemli bir avantaj. Yaptığımız testlerde Video çekim kalitesi olarak piyasanın en iyi ürünü olduğunu rahatlıkla söylemeliyiz.

  Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN