Pixel 2 serisinin sunduğu özellikler!

0

Google’ın Pixel 2 ve Pixel 2 XL modelleri kısa bir süre önce duyuruldu. Tasarım anlamında teknoloji tutkunları iki ayrı cepheye ayıran bu modeller sahip oldukları bazı özelliklerle dikkat çekiyor. İşte sadece Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerinin sunduğu bazı özellikler!

Pixel 2 en iyi kamera deneyimini sunacak!

Google Pixel 2, teknoloji dünyasının kamera performansı otoritesi olan DxOMark’tan tam 98 puan alarak, tarihin en yüksek skorunu elde eden telefon olma ünvanını da elde etti. Bu skorun detayında ise fotoğraf performansından alınan 99 puan ve video performansından gelen 96 puan yatıyor. 1/2.6 inç sensör boyutu, 12.2. MP çözünürlük ve f/1.8 diyafram açıkılığı ile teknik anlamda da göz dolduran telefon, videosu başarısını da muhteşem OIS deneyimi ile taçlandırıyor.

Etrafınızda çalan müzikleri internet olmadan tanıyacak

Google Pixel 2 ve XL modelleri ile birlikte Pixel Launcher yazılımı da yenilendi. Arayüzdeki arama barı ekranın alt kısmına yerleştirildi ve parmağın daha rahat ulaşabileceği bir konuma sahip oldu. Diğer modellerde de yer alan Always On Display özelliğine de kavuşan Pixel Launcher bu özelliğin kapsamını da genişletti.

Shazam ve SoundHound yazılımlarının benzeri olan Google Now Playing özelliği ile telefon kilit ekranına alındıktan sonra etraftaki şarkı ve müzikleri dinlemeye başlayacak. Tespit edilenler ise kilit ekranında kullanıcıya sunulacak. İşin en güzel noktası ise bu taramalar offline gerçekleşecek ve Google bu taramalardan veri almayacak. Detaylı bilgi edinmek ise kullanıcının insiyatifinde olacak.

Google Lens ile ilk entegrasyon

Google Lens, mobil teknolojilerde ciddi bir yere sahip olacak. Google Lens ile telefon kamerasını kullanarak etrafınızda her şey hakkında bilgi alabilirsiniz. Google Pixel 2 ve XL modelleri bu teknoloji ile uyumlu çalışan ilk modeller olacak.

Google Lens ile etrafınızdaki şeyler hakkında bilgiler alırken, telefon numarası, e-posta adresi gibi bilgileri de kamera yardımıyla kaydedebilirsiniz. Bunlara ek olarak, artwork çalışmaları, albümler, kitaplar konsol oyunları gibi içeriklerde direkt olarak ilgil URL’lere de yönlendirme alınabiliyor.

 

Güncellemeler tam 3 yıl boyunca gelecek

Android ekosisteminde büyük yazılım güncellemeleri 2 yıllık takvimlerde dağıtılır yani bir telefon 2 yıl süre ile büyük yazılım güncellemelerini alır sonrasında ise aylık güvenlik yamaları gibi basit güncellemelerle devam eder.

Google Pixel 2 ve  XL modelleri ile bu süre hem büyük güncellemeler hem de güvenlik güncellemeleri kapsamında 3 yıl olarak değiştirildi.  Yazılım noktasında 3 yıl güncel kalacak.

 

Cevap bırakın