Pinterest, Instapaper’ı satın aldı

0

Ekran Resmi 2016-08-24 13.12.21

Pinterest, fotoğraf odağında geliştirilmiş bir sosyal ağ. Her ne kadar popülaritesi olsa da gelir elde etme konusunda yeni stratejilere ihtiyaç duyduğu da teknoloji dünyasında duyulan fikirlerden biri. Şirketin yeni hamlesi ise bir makale okuma servisi olan Instapaper’ın satın alınması oldu.

Yeni bir sayfa

Instapaper, Marco Arment tarafından geliştirilmiş ve daha sonra 2013’te Betaworks’e satılmıştı. 3 sene sonra tekrar el değiştirmiş oldu. Konuyla ilgili açıklamalara bakıldığında satın alımdaki amaç, Pinterest’in makale keşfetme ve kaydetme gibi unsurlarının geliştirilmesi yönünde bir adım şeklinde yorumlanabilir.

Pinterest’te hali hazırda makale kaydetme özelliği bulunuyordu ve bu yapının daha da kapsamlı forma ulaştırılmasını beklemek yanlış olmayacak gibi görünüyor.

Pinterest yaşamaya devam edecek

Öte yandan Pinterest’in Instapaper’ın marka kimliğini sonlandırmayacağı kayediliyor. Ayrı bir uygulama olarak da çalışmaya devam edecek. Ancak çalışanlarının konumlandırılması noktasında henüz bir açıklama gelmiş değil. Ayrıca satın alıma dair mali bilgiler ve takvime ilişkin detaylar da şu an için bilinmiyor.

Satın alım bedelinin ‘milyar dolarlık’ bir meblağa şeklinde olmadığı ise altı çizilen nokta durumunda.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın