Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaPinterest aylık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

  Pinterest aylık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

  Fotoğraf paylaşım ve görsel imleme platformu Pinterest, saygın medya kuruluşu The New York Times’ın haberine göre 100 milyon aylık aktif kullanıcı sayısını geride bıraktı. Bir eşik anlamı taşıyan söz konusu veri, bir diğer tanınmış sosyal medya mühendisi Tracy Chou tarafından da doğrulandı.

  Bilinirliği nispeten yüksek olan ve Türkiye’de de kendine has bir kullanıcı kesimini peşinden sürükleyen Pinterest’ın ulaştığı rakam, ayda en az bir kez platforma gelen kullanıcı sayısına işaret ediyor. Bu rakamlarda fotoğraf paylaşım ağının güçlü rakiplerinin gerisinde olduğu konusu ise dikkatlerden kaçmıyor.

  pinterest

  Facebook=1,49 milyar!

  Pinterest için 100 milyon olarak açıklanan aylık aktif kullanıcı sayısı, Facebook’da 1 milyar 490 milyon şeklinde. Bununla birlikte Facebook’u bir miktar kategori dışı bırakabilmek de mümkün görünüyor; çünkü mikro blog ağı Twitter’da aynı veri için belirtilen sayının 316 milyon olduğu görülüyor. Bu veriler, şirketler nezdinde yapılan son açıklamaları kapsıyor.

  Yeni planlar gündemde

  Popüler sosyal medya ağları arasında Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram ölçeğinde bilinirliğe sahip olmayan ve 2009 yılından kurulan Pinterest adına ulaşılan kilometre taşı önem taşıyor. Belirtilen aylık aktif kullanıcı sayısı, platform için belirlenen daha fazla gelir hedefli yol haritası açısından da değerli. Çünkü Pinterest için para kazandıracak yeni yollar arandığı, sosyal medya şirketi tarafından saklanan bir konu değil. Halka arz hazırlıkları yapıldığı da söylentiler arasında, ancak bu noktada Pinterest CEO’su Ben Silbermann ‘bu konuda kısa vadede bir planımız yok’ şeklinde bir açıklaması bulunuyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN