Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerMobilPil ömrünü iki katına çıkaracak 10 yöntem!

  Pil ömrünü iki katına çıkaracak 10 yöntem!

  Akıllı telefonlar hayatımızın önemli bir bölümünü oluşturuyor. Teknolojinin cebimizde toplandığı telefonların şarjı bittiğinde teknolojik nimetlerden uzak kalıyoruz. Teknolojiyle bu kadar iç içe olduğumuz bir dönemde bu hiç de iyi değil. Batarya performansından memnun olmayanlar için hazırladığımız telefon pil ömrü uzatma rehberinde yapmanız gerekenleri sıraladık.

  Telefon pil ömrü uzatma nasıl yapılır?

  Telefonunuzun batarya kapasitesi kadar, bu kapasiteden ne kadarını harcadığı da büyük önem taşır. Örneğin 4000 mAh kapasitede bataryalı bir telefonunuz varsa, dört saatlik kullanımdan sonra şarjı bitiyorsa bunun pek çok nedeni olabilir. Sorunu teşhis etmek ve çözmek için şu adımları takip etmelisiniz:

  Bataryanızın düzgün çalıştığından emin olun

  telefon bataryası
  Telefon bataryaları

  Cihazınızda her şey doğru görünse bile yanlış daha derinlerde olabilir. Telefonunuz eskiyse bataryası da doğal olarak eski olacaktır. Akıllı telefonlardaki bataryalar ne kadar çok şarj edilirse o kadar çok zarar görür. Bu yüzden her batarya kaçınılmaz olarak bir gün ömrünü dolduracaktır. Genellikle iki yıldan sonra batarya performansında yüzde 20’lere varan bir düşüş yaşanır. Üst segment telefonlarda bu orandaki bir zarar üç yılda da oluşabilir. Bu yüzden telefonunuz eskiyse yapmanız gereken ilk şey bataryayı değiştirmektir.

  Eğer bir iPhone kullanıyorsanız cihazınızın ayarlarındaki “Pil” kısmından pil sağlığının yüzde kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer yüzde 80’e gerilediyse bataryayı değişmek fark ettirecek kadar etki yaratacaktır.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN