Picus Security, Mastercard ile stratejik ortaklığını duyurdu

0

Türkiye’nin önde gelen siber güvenlik firmalarından Picus, Mastercard ile yaptığı stratejik ortaklık ile global pazarda büyümeye devam ediyor.

2013 yılında kurulan ve İhlal ve Saldırı Simülasyonu (Breach and Attack Simulation – BAS) alanının öncüsü olan Picus, Mastercard ile yaptığı stratejik ortaklıkla başarılarına bir yenisini daha ekledi. Stratejik ortaklık kapsamında, Mastercard tarafından Picus’a azınlık yatırımı yapılırken, Picus tarafından geliştirilen Tam Güvenlik Kontrolü Doğrulama Platformu da Mastercard müşterilerine Cyber Front Tehdit Simülasyon Hizmeti’nin bir parçası olarak sunulacak.

Veri ihlallerinin hem finansal hem de itibar açısından artan maliyeti, tüm işletmeler için tehdit oluşturuyor. Hızla gelişen dijital ortamlarda giderek daha da artan siber saldırı riskini en aza indirmek için proaktif hareket etmek ve gerçekleşmeden önce olası tüm saldırılara karşı önlemleri almak kurumlar için bir zorunluluk haline gelmiş durumda. Bu noktada, kuruluşların tehditlere karşı olası açıklarını tespit etmek ve operasyonel dayanıklılığı güçlendirmek için güvenlik doğrulama platformlarını tercih etmeleri önem kazanıyor. Mastercard işbirliği ile İhlal ve Saldırı Simülasyonu teknolojisi öncüsü Picus BAS teknolojisini tüm dünyadaki Mastercard müşterilerine Cyber Front Hizmeti üzerinden ulaştıracak.

Kuruluşların siber güvenlik yaklaşımlarını iyileştirmeleri için güvenlik kontrolü doğrulamasının güvenlik açığı yönetimi kadar önemli olduğuna inanan Picus, geliştirdiği İhlal ve Saldırı Simülasyonu (BAS) teknolojisini kullanan Tam Güvenlik Kontrolü Doğrulama Platformu ile bu süreci güvenli, basit ve sürekli hale getirmeye yardımcı oluyor. Picus’un teknolojisi tüm olası siber tehditleri simüle ederek, kuruluşların bu tehditleri önlemek ve tespit etmek için güvenlik kontrollerinin etkinliğini doğrulamasını, ölçmesini ve optimize etmesini sağlıyor.

Cevap bırakın