PhotoMaraton İstanbul’da kazananlar belli oldu

0

Canon’un ana sponsorluğunda ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) destekleri ile Fotoğraf Organizasyonları Derneği (FOTON) tarafından hayata geçirilen dev sokak fotoğrafçılığı etkinliğinin kazananları, İBB Cem Karaca Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle duyuruldu.

Yüzlerce amatör ve profesyonel fotoğraf-severin katıldığı ödül töreninde İBB ve Canon’a da organizasyona sundukları katkıdan dolayı teşekkür plaketleri takdim edildi.

Törende konuşan Canon Eurasia Kurumsal İletişim Müdürü Gizem Şenyurt, PhotoMaraton İstanbul 2021 katılımcılarını ve kazananlarını tebrik ederek şöyle dedi: “Canon olarak dünyanın dört bir yanındaki yaklaşık 182 bin çalışanımızla birlikte tüm faaliyetlerimizin merkezine “Ortak fayda için birlikte yaşamak ve çalışmak” anlamına gelen kurumsal felsefemiz Kyosei’yi alıyoruz. Bu doğrultuda faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde ortak toplumsal fayda yaratmaya odaklanıyoruz. Bütün projelerimizi de bu yaklaşımla şekillendiriyoruz. Bu yıl 4. kez düzenlenen PhotoMaraton İstanbul’un Canon olarak benimsediğimiz kyosei felsefemizin özünü yansıtan bir etkinlik olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle bizi birbirimize yakınlaştıran, içimizdeki ve yaşadığımız yerdeki güzellikleri ortaya çıkaran PhotoMaraton’un hayata geçmesine ana sponsor olarak katkı sunmaktan büyük mutluluk duyuyor, maraton kazananlarını ve tüm katılımcılarını yürekten kutluyoruz. FOTON Derneği’ne PhotoMaraton’un ülkemizde hayata geçmesi için sundukları katkılardan ötürü ayrıca teşekkür ediyoruz.”

Yoğun katılımla binlerce fotoğraf arasından seçilen 1’inciler

1048 kayıtlı katılımcının olduğu yarışmada Dijital kategoride 3312 fotoğraf, Mobil kategoride 341 fotoğraf, Analog 90 ve Video kategoride ise 8 içerikle başvuru yapıldı.

Yarışmada Video kategorisinin 1’incisi “Detaylar” temasıyla Orkun Karahasan oldu. Mobil (Cep Telefonu) kategoride 1. Tema olan “Oyun” temasıyla Alev Ünal, 2. Tema “Kitap”ta Gülşah Akın, 3. Tema “Metroda Hayat”ta ise Mohsen Keramat Dahr, tema 1’incisi oldu.

Analog kategoride 1. Tema olan “Geçmişin İzleri”nde 1’inci Yusuf Öztürk, 2. Tema “Yalnızlık”ta Mustafa Tiryakioğlu, 3. Tema “Kargaşa”da ise Tema 1’incisi Sevim Nazlı Pelit oldu.

Dijital kategoride yer alan dokuz temada ise 1. Tema “Kahve Kokusu”nun 1’incisi Nurten Öztürk, 2. Tema “Tarih”in kazananı Adem Aydın, 3. Tema “Yansımalar”da Ömer Faruk Güler, 4. Tema “Üretim”de Cihan Kurnaz, 5. Tema “Sınır”da Mustafa Edibali, 6. Tema “Sadelik”te Ceydanur Kaba, 7. Tema “Sofra”da Ayhan Kaya, 8. Tema “Acelem Var”da Hacer Lamia Arslan, 9. Tema olan “Kalabalık”ta ise Altuğ Tekin’in eseri ödüle layık görüldü. PhotoMaraton İstanbul 2021 Genel 1’incisi ise Dijital kategoride “Kalabalık” temasında yarışan Altuğ Tekin imzalı fotoğraf oldu.

Cevap bırakın