Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Sağlık Philips Vakfı ve Philips, ihtiyaç duyulan tıbbi cihazları afet bölgelerine ulaştırdı

   Philips Vakfı ve Philips, ihtiyaç duyulan tıbbi cihazları afet bölgelerine ulaştırdı

  Philips Vakfı ve Philips, kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği gerçekleştirerek, depremden etkilenen bölgelerde kritik sağlık ihtiyaçlarının sağlanması için 5 adet her biri 3 problu mobil ultrason cihazı, 20.000 adete yakın Philips Avent anne ve bebek bakım ürünlerini afet bölgelerine ulaştırdı. 100 adet yoğun bakım hasta monitörü de deprem bölgesine önümüzdeki günlerde teslim edilecek.

   6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin yol açtığı yıkımın ardından, Philips Vakfı ve Philips, kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla beraber, depremlerden etkilenen bölgelere tıbbi cihaz desteği sağlamak için başladığı çalışmalarına devam ediyor. Sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarının ve bölgedeki halkın kaliteli sağlık hizmetlerine erişiminin sağlanması adına tıbbi cihazların ulaştırılması kritik önem taşıyor.

  Sahadaki doktorlar tarafından bildirilen acil tanı ve teşhis ihtiyacına yanıt olarak Philips Vakfı, Türkiye Acil Tıp Derneği’ne 5 adet her biri 3 problu mobil ultrason cihazı ulaştırdı. Taşınabilir ultrasonlar, mobil nitelikleri itibari ile yerinde tanı ve anında teşhis imkanı sağlamaktadır.

  Philips Türkiye Genel Müdürü Gamze Arbak: “Philips’te kalplerimiz deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızla birlikte. Hayatları yeniden inşa etmeye başladığımız bu zorlu süreçte; bölgeye ve vatandaşlarımıza desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

  Hastaların tedavi süreçlerinde kullanılan, klinik takip ve karar destekte kritik önem taşıyan 100 adet yoğun bakım hasta monitörü de deprem bölgesinde yer alan devlet hastanelerine dağıtılmak üzere  ilgili kurum ve kuruluşlara önümüzdeki günlerde teslim edilecek. Philips ayrıca, yeni doğan ve bebeklerin bakımı için gerekli 20.000 adete yakın Philips Avent anne-bebek bakım ürünlerini AFAD koordinasyonu ile depremden etkilenen bölgelere ve bölgede kurulan sahra hastanelerine ulaştırdı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN