Philips TV; 2021 yılının ilk yarısında yeni XXL OLED panellerini ön plana çıkaracak

0

Philips OLED 806/856 – 806 modeli 55”, 65” ve 77”; 856 modeliyse 55” ve 65” ekran boyutlarıyla, yılın ikinci çeyreğinde piyasaya çıkıyor 

Philips TV’nin 800 OLED serisi; lider görüntü performansı standartlarını yükseltmek için tasarlanan, 5. Nesil P5 AI işleme paketi de dahil olmak üzere, 2021 yılında daha fazla performans iyileştirmesi sunacak.

5. Nesil P5 AI; sistemine eklediği Film algılama modunun yanında, SD veya HDR içeriği için kontrastın her zaman ortam ışık seviyelerine göre optimize edilmesini sağlayan ışık sensörünü de içeriyor.

HDR10+ Adaptive; HDR 10+ dinamik meta verileri ile gerçek zamanlı ortam ışığı bilgisini birleştirerek parlaklık düzeylerini sahne sahne izleme ortamına göre otomatik olarak optimize etmeye olanak tanır.

OLED almayı düşünenler için bir önemli haber de, yeni 806/856 OLED modellerindeki  anti-burn (yanma önleme) teknolojisi. Anti-burn, statik içeriği doğru bir şekilde algılayan ve piksellerdeki yanmayı önlemek için, ışık çıkışının yoğunluğunu kademeli olarak azaltacak gelişmiş bir logo algılama sistemi kullanıyor. Bu sayede TV kanallarının ekran köşesinde yer alan logoları, iz bırakmıyor.

 Kullanıcıları içine çeken özgün bir izleme deneyimi oluşturmak için dört taraflı Ambilight içeren OLED806 ve OLED856 modelleri,  sıfır çerçeve tasarımına sahip.

Her iki modelde de destek için farklı tasarımlar yer alırken, iki tasarım da sehpa üstünde yüzer gibi görünen minimalist bir profil sunuyor. OLED806 tasarımında metal, çift tonlu “çubuk” ayaklar mevcut. OLED856 modelinde de metal koyu krom renkte T şeklinde ayaklar bulunuyor.

Cevap bırakın