Phil Schiller, Apple Fellow pozisyonuna terfi etti

0

Apple Phil Schiller’in, 1987’de başlayan başarılı kariyerini Apple Fellow olarak sürdüreceğini duyurdu. Schiller, doğrudan Apple’ın CEO’su Tim Cook’a rapor vereceği bu yeni görevinde App Store’u ve Apple Events’i yönetmeye devam edecek.

“Phil, Apple’ı bugün olduğu şirket haline getirmeme yardım etti ve katkıları kapsamlı, geniş ve kalıcı oldu. Bu yeni görevinde de olağanüstü özenli bir iş ortaklığı ve Apple’daki onlarca yıllık kariyerini tanımlayan yol göstericiliği sunmaya devam edecek,” diyen Apple CEO’su Tim Cook sözlerini şöyle sürdürdü: “Joz, Ürün Pazarlama organizasyonundaki uzun yıllara yayılan liderliğiyle bu yeni görevi için mükemmel bir aday ve bu sayede, ekibin bu kadar önemli ve heyecan verici bir çalışmaya başladığı bir anda sorunsuz bir geçişi sağlayacak. Tüm yönetim ekibi onun iş birliğinden, fikirlerinden ve enerjisinden yararlanacağı için çok heyecanlıyım.”

Schiller, 30 yıl boyunca Apple ürünlerinin ve pazarlama çalışmalarının yönlendirilmesine yardımcı oldu. Son olarak, Apple’ın ilk sanal Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın planlama ve uygulama sürecini yönetti. Yenilikçi yazılım ve donanım duyurularının yanı sıra yaratıcı ve çok takdir edilen uygulama süreciyle de dikkat çeken bu etkinlik, COVID-19 döneminde sanal etkinliklerin başarabilecekleri konusunda yeni bir standart oluşturdu.

“Apple’da, aşık olduğum pek çok projede, Steve, Tim gibi pek çok harika dostla birlikte çalışmak benim için bir rüyanın gerçeğe dönüşmesiydi,” diyen Schiller ardından şunları ekledi: “Apple’da ilk işe başladığımda 27 yaşındaydım, bu yıl ise 60 yaşına girdim. Hayatımda bazı planlı değişiklikler yapmamın zamanı geldi. Beni bırakmadıkları sürece burada çalışmaya devam edeceğim, damarlarımda Apple’ın altı rengi akıyor. Ama önümüzdeki yıllarda ailem, arkadaşlarım ve çok önem verdiğim birkaç kişisel proje için de zaman ayırmak istiyorum.”

Cevap bırakın