Telefon ve Tableti birleştiren Phablet Seçenekleri

0

Dokunmatik ekranlar hayatımıza girdiğimizden beri tüketim alışkanlıklarımız değişti. Daha büyük ekranlar sayesinde daha farklı kullanımlara yelken açtık ve mobil ürünlerle daha fazla zaman geçirir olduk. Buna paralel olarak da ürünlerin tasarımı farklılaştı. Artık tabletler boyutlarını zorlayan modellere sıklıkla rastlamak mümkün. Hatta o kadar çok model var ki telefon ve tablet birleşiminden oluşan “phablet” kavramı doğup büyüyüp yaygınlaştı. Bu yazımızda 6 inçten büyük ekrana sahip phablet seçeneklerini değerlendireceğiz.

Her Derde Deva Phablet

Neden büyük ekran tercih edelim sorusuna ise birkaç cevabımız var. Özellikle cep telefonuyla film ve dizi izlemeyi sevenler büyük ekranda daha çok keyif alıyor. Bu tarz telefonlarla yazışmalarınızı da daha kolay halledebilirsiniz. Ayrıca daha fazla yere sahip olduğu için üreticiler genellikle phablet içerisine daha büyük batarya yerleştirebiliyor. Bu da telefonun kullanım ömrünü uzatıyor. Son olarak phabletlerin oyunlar için de ideal olduğunu söylemek yanlış olmaz.

samsung
6GB belleği, güçlü işlemcisi ve yüksek kapasiteli bataryası ile Note 9, büyük ekranın hakkını veriyor

Samsung Note 9

Büyük ve Premium bir seçenek arıyorsanız hiç şüphesiz karşınıza çıkan ilk modellerden biri 6.4 inç ekrana sahip Samsung Note 9. Batarya kapasitesi 4000 mAh olan Note 9, piyasadaki en güçlü Snapdragon mobil işlemci ile geliyor. Özellikle oyunlarda yüksek performans sağlayan Note 9, özel soğutma sistemiyle ısıyı bertaraf etmeyi başarıyor. Fotoğraf çekerken yapay zeka kullandığını iddia eden Samsung, çekilen ortama göre en doğru ayarları otomatik seçiyor. Kısacası oyun, iş ve video izleme açısından Samsung Note 9 adeta bir cep Herkül’ü. Ürünü 6299 liraya bu adresten daha detaylı inceleyebilirsiniz.

iphone
Apple da dev ekranlı telefon kervanına katılıyor

iPhone XS Max

Yıllarca büyük boy ekrana karşı çıkan Apple nihayet bol harften oluşan XS Max modeli ile kendini aşıyor ve 6.5 inç ekran boyutuna ulaşıyor. Ürünün ön tarafı neredeyse ekrandan ibaret olduğu için XS Max ile dikkatinizi büyük oranda sadece ekrana verip yaptığınız işte kaybolmanız mümkün. Ürünün en çarpıcı yanı ise bu büyük ekranı çalıştıran ve yüksek çözünürlüğe olanak sağlayan A12 Bionic işlemcisi. En ağır testlerde bile genellikle Android rakiplerini geride bırakan bu işlemci, iOS ile birleşince çok hızlı bir kullanım deneyimi sunuyor. Yoğun 11 saat kullanım ömrü de bir başka artısı. Ancak bu kadar artı maalesef fiyata olumsuz yansıyor. Ürünün 64 GB versiyonunu 10799 lira fiyatla bu adresten edinebilirsiniz.

phablet
Huawei Mate10 Pro, HDR10 gibi gelişmiş ekran özelliği ile filmseverleri kalbinden vuruyor

Huawei Mate10 Pro

6 inç ekran boyutuyla listemizdeki “en küçük” telefon Mate10 Pro, son dönemde çıkış yapan Huawei markasının yüksek performanslı phablet ürünü. OLED ekrana sahip ürünün üst seviye televizyonlarda gördüğümüz HDR10 desteği ile gelmesi oldukça şaşırtıcı. Bu da özellikle telefon ile film ve dizi izlemeyi sevenler için büyük avantaj. Su ve toza dayanıklı olan bu ekranın kameraları da ünlü fotoğraf makinesi ve lens üreticisi Leica’ya emanet. Tasarım olarak da cam tercih eden Huawei gerçekten farklı ve kaliteli bir ürün ortaya çıkarıyor. Daha fazla bilgi almak ve Huawei Mate10 Pro’yu 4399 liraya temin etmek için bu adresi ziyaret edin.

Bu üç model dışında ülkemizde satışı bulunmayan Google Pixel 3XL ve Çin pazarından çıkan iddialı ürünleri de listemize kattığımızda seçeneklerimiz çoğalıyor. Genel olarak artılarına değindiğimiz Phablet ürünleri ne yazık ki yüksek fiyatlılar. Büyük oldukları için de genellikle iki elle kullanmanız gerekiyor.

Cevap bırakın