PES için UEFA Şampiyonlar Ligi lisansında sona gelindi

0

PES oyuncuları için UEFA Şampiyonlar Ligi keyfinde son yıl olabilir…
İşte detaylar…

PES oyuncularının en sevdiği özelliklerden biri de şüphesiz Şampiyonlar Ligi’ni keyfini tüm özellikleri ile çıkarabilmeleri. Ancak 10 yıldır devam eden bu deneyimin PES 2019 için akıbeti belirsiz durumda. Çünkü söz konusu özellik için gereken UEFA Şampiyonlar Ligi lisansı için süre doldu.

10 yıllık UEFA Şampiyonlar Ligi lisansına sahip olan yapımın arkasındaki şirket Konami tarafından yapılan resmi açıklama ise gelecek beklentileri açısından bir miktar tedirginlik verici; şirket, bu sene Ukrayna’da düzenlenecek Şampiyonlar Ligi Finali sonrasında lisansın sona ereceğine işaret ederek, UEFA ile ilişkilerin iyi olduğunu, sürenin devamı noktasındaki yeni iş birliği için çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

Merakla bekleniyor…

İlk önce Pro Evolution Soccer 2008 ile oyuna entegre edilen lisans, bir sene sonrasında da Avrupa Ligi ile daha da genişletilmişti, nihayet UEFA Süper Kupa lisansının da gelmesiyle PES serisi önemli bir avantaja sahip olmuştu. Bu noktada UEFA ile ilişkilerin ne şekilde devam edeceği büyük bir soru işareti. Diğer yandan Konami’nin maddi olarak durumunun çok iyi olmadığı yönündeki iddialar, gelecek beklentileri açısından dikkatle ele alınması gereken detay maiyetinde. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın