PES 2021’de hangi takımlar lisanslı olacak?

0

eFootball Pro Evolution Soccer 2021, nam-ı diğer PES 2021’de hangi takımların lisanslı olacağını hep beraber inceleyelim…

Yıllardır süre gelen “PES mi FIFA mı?” tartışmasının odak noktalarından birisi olan Pro Evolution Soccer serisi, son yıllarda FIFA’nın karşısında oldukça geriye düşmüştü. Konami’nin bu durumu tersine çevirmeye çalışacağı eFootball Pro Evolution Soccer 2021’de hangi takımların lisanslı olacağını hep beraber inceleyelim.

PES 2021, 15 Eylül 2020 tarihinde yayınlanacak ve “sezon güncellemesi” olarak da indirilebilecek. Bu tarih rastgele bir tarih değil. PES serilerinin FIFA oyunlarından yaklaşık iki hafta önce yayınlanması stratejisi bu seride de devam edecek gibi görünüyor.

Konami son yıllarda FIFA’nın gerisinde kalmasının büyük nedenlerinden biri olan lisans anlaşması sayısını giderek artırıyor. Şirket son birkaç sezonda Juventus, Barcelona ve Manchester United da dahil olmak üzere büyük takımların lisans haklarını bünyesine almıştı.

2019 yılında Konami ile dört yıllık yeni bir anlaşma imzalayan Barcelona’nın resmi bir ortak olarak oyunda kalacağını kesin olarak biliyoruz. Benzer şekilde Juventus’un da PES 2021’de lisanslı olarak olacağından emin olabiliriz, zira Konami ile Serie A devleri 2019’da uzun vadeli bir ortaklık anlaşmasına imza atmışlardı.

Arsenal, Konami ile anlaşmalarını 2019’da üç yıl daha uzatmayı kabul ettikten sonra resmi lisanslı bir ekip olarak yer alacak başka bir kulüp.

Bundesliga devi Bayern Münih’in de PES 2021’de lisanslı olarak yer alacağı resmi olarak biliniyor.

Başka hangi takımların lisanslı olacağını kesin olarak bilmesek de oyunun çıkışına yakın dönemlerde daha detaylı bilgilere sahip olacağız.

Cevap bırakın