PES 2018’in 15 dakikalık oynanış videosu yayınlandı

0

PES serisi, bir dönemin fenomen üstü video oyunu olarak kayıtlardaki yerini korurken, son yıllarda iyiden iyiye yükselen ‘acaba FIFA daha mı iyi’ sorularıyla sarsılan ününü yeniden elde etmeye yakın görünüyor. Geçtiğimiz ay duyurulan PES 2018, son yılların en çarpıcı futbol oyunu olmaya aday, yapımda grafik ve yapay zeka anlamında ciddi geliştirmelerin söz konusu olduğu belirtiliyor.

Öte yandan FIFA 18’in de iddiasını sürdürme yönünde hareketleri gözden kaçmıyor. Gerek yılın en önemli ve en formda ismi Ronaldo’yu merkeze alan tanıtım kampanyası, gerekse yayınladığı videolarla adını yüksek sesle duyurmaya devam ediyor. Tam da bu noktada merak edilen konulardan biri PES 2018’in oynanış videosuydu. Merakla beklenen video, henüz geliştirme aşaması devam eden yapıma dair önemli bir ‘ön izlenim’ elde edilmesi anlamına geliyordu.

Haberin devamında, yayınlanan PES 2018 oynanış videosu yer alıyor. 15 dakikayı bulan uzunluğu ile oyundaki değişim ve geliştirmeye dair işaretler içeren videoda grafiklerde dikkat çekici. Konami tarafından geliştirilen PES 2018, Fox Engine motorunun gücünün görülmesi anlamında da önem taşıyor.

14 Eylül 2017’de yayınlanması planan yapım, Xbox One, PC, PS4, PS4 Pro ve Xbox One X platformlarına gelecek. PS4 Pro ve Xbox One X ile birlikte 4K desteği de ilk kez sunulacak.

Cevap bırakın