PES 2017’ye 4K desteği yolda

0

pes-2107

PES 2017’ye 4K desteği geliyor. İşte konuya ilişkin detaylar…

Spor oyunları denildiğinde akla gelen ilk serilerden biri olan PES, bu sene de büyük ilgi görmeye devam ediyor. Heyecan dolu futbol müsabakalarını iddialı grafiklerle bir arada sunan PES 2017 ile ilgili olarak güzel haberler gelmeye de devam ediyor…

Oyunun geliştiricisi Konami’nin PES 2017 için yayınlanacak güncelleme ile yapıma 4K desteğini de entegre edeceği duyuruldu.

Öte yandan ekim ayının sonuna doğru yayınlanacak güncellemenin sadece daha gerçekçi görüntüler vaat etmeyeceği, bazı futbolcu modellemeleri baştan aşağı yeniden hazırlandığı belirtildi. Bu futbolcular arasında Wissam Ben Yedder, Mario Lemina, Aymeric Laporte, Victor Wanyama gibi isimler de bulunuyor. Verilen yeniden modellenen futbolcu sayısı ise 39 olarak açıklandı.

Söz konusu 4K güncellemesinin temel nedeni ise PlayStation 4 Pro. Kasım ayında 4K desteği ile gelecek yeni oyun konsolunun PES 2017’yle tam uyumu planlanmış durumda. Dolaısıyla konsol alacak oyun meraklıları, PES 2017’yi çok daha yüksek çözünürlükte oynayabilecekler. Elbette bunun için konsolun bağlı olduğu TV’nin de 4K özellikli olması gerekiyor. Bu sayede 4K görüntü deneyimi yaşanabilecek. Ek olarak diğer birçok PS4 oyununun da 4K desteği için güncelleme alacağını belirtelim.

Media Markt’taki 4K TV seçenekleri için buraya tıklayınız.

Cevap bırakın