PES 2016 çok yakında oynanabilir

0

pes-2016

Önümüzdeki ay Avrupa’nın Köln şehrinde oyun dünyasının kalbinin atacağı devasa bir etkinlik düzenlenecek. Gamescon adını alan ve her yıl 300 binden fazla kişinin ziyaret ettiği etkinlik kapsamında oyun severler adeta oyuna doyacak! Hatta çok daha fazlası, bazı oyunlar ilk kez oynanabilecek! Örneğin futbol oyunlarının 2016’daki iddialı yapımlarından biri olması beklenen PES 2016 ve yeni nesil konsollar için son viraja giren çarpıcı yapım Metal Gear Solid 5!

Metal-Gear-Solid-5-Will-Be-Playable-at-Gamescom-2015-700x350

Avrupa’daki büyük oyun fuarı için bazı planlarını açıklayan PES 2016 ve Metal Gear Solid 5’in geliştiricisi Konami, bazı ipuçlarını da paylaştı. Şirketin Genel Müdürü Martin Schneider, daha önce düzenlenen E3’e de küçük bir eleştiri de bulunarak ‘E3’ün aksine Gamescon halka açık…’ dedi. Bu ifade ile birlikte gelecek dönem oyunların ilk kez oyun meraklısı yüz binlerce insanla buluşabileceğine işaret etti.

pes-2016-neymar

Phantom Pain için 1 Eylül ve PES 2016 için 17 Eylül 2015 olarak planan yayın tarihlerinden önce 5-9 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Gamescon’da ilginç sürprizler olabilir gibi görünüyor. Konami standı heyecan dolu olacağa benziyor. Ancak başka sürprizler de söz konusu. Örneğin Microsoft’un 4 Ağustos’taki brifingi de merakla bekleniyor. Öte yandan Sony’nin Gamescon’da herhangi bir açıklamada bulunmayacağı konusu netleşmiş durumda. Japon teknoloji şirketi kendini, Ekim ayında Fransa’nın başkentinde düzenlenecek Paris Games Weekend’e saklıyor.

PES 2016 görselleri Konami.com’dan alınmıştır. 

Cevap bırakın