Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaPeriscope’a dev boyutlu güncelleme geliyor

  Periscope’a dev boyutlu güncelleme geliyor

  Capture

  Bir Twitter kuruluşu olan sosyal ağ Periscope, canlı video yayını denildiği an akla ilk gelen uygulamalardan biri. Android ve iOS cihazlarda yoğun olarak kullanılan uygulamanın geleceğine ilişkin yeni bilgiler paylaşıldı.

  Önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak özelliklerin başında kullanıcıların ilgilendikleri başlıklarda gruplar oluşturabilmesi adına yayın arama özelliği ve drone desteği geliyor.

  Buna göre yayınlar bir başlık veya konuya göre aranabilecek. “Global List” içindeki “Arama” bölümüne tıklandığında, arama yapılabilecek #Seyahat, #Müzik, #Yiyecek gibi birçok başlık önerisi görükecek. Arama sonuçları içerisinde istenilen hashtag üzerindeki “Yayın yap” butonuna basılarak veya doğrudan hashtag’i ekleyerek yayına başlayabilmek mümkün olacak.

  pasted_image_0Ve drone’lar…

  Desteklenen bir DJI marka drone üzerinden yayın yapmak için iPhone’unun drone’un uzaktan kumandasına bağlanması yeterli olacak. Periscope, drone’unuzdaki videoyu otomatik olarak sisteme alarak; drone, iPhone kameranız ve de GoPro arasında gidip gelmenizi sağlayacak.

  Yayın sırasında görüntü telefonunuzdan kuş bakışı şeklinde verilebilecek ve hatta önemli noktalara dikkat çekmek için çizim (Sketch) özelliği de kullanılabilecek.

  Geçtiğimiz hafta, videolarınızı 24 saatten sonra da saklayabilmenize olanak tanıyan beta sürümünü tanıtan Periscope, önümüzdeki haftalarda başlatılacak çok daha geniş kapsamlı çözümün ilk adımını da sundu. Yakında yayınlarınız Periscope ve Twitter üzerinde yorumlar ve kalpler de dahil olmak üzere otomatik olarak kaydedilebilecek.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN