Periscope’a 360° canlı yayın özelliği geldi

0

periscope-360_640x360

Her ne kadar son dönemde Twitter’ın da benzer özellikler sunmasıyla popülaritesinde sekme yaşansa da Periscope halen küresel açıdan kullanılan bir mobil uygulama. Canlı yayın gerçekleştirebilme temelindeki uygulama, aynı zamanda bir Twitter kuruluşu. Gelen yeni özelliği sayesinde ise uzun süredir beklenen bir eksikliğin giderilmesi sağlandı. Artık Periscope’da 360 derece canlı yayın özelliği ile kullanım mümkün.

Kendini ciddi ölçüde yenileyen canlı yayın platformu, 360 derece canlı yayın özelliği sayesinde daha fazla ilgi çekmeyi ve bu yöndeki yayınları teşvik etmeyi planlıyor olmalı. Ancak şu da bir gerçek ki söz konusu özelliğin entegrasyonu konusunda ciddi bir gecikme yaşandı; çünkü hali hazırda Facebook ve YouTube gibi diğer öne çıkan platformlarda 360 derece canlı yayın fonksiyonu uzun süredir sunuluyordu. Öte yandan kullanımı konusunda ilginç bir detay daha var…

Periscope’un ilgili özelliğinin kullanımı için Periscope Producer adlı bir diğer uygulamanın da yüklü olması gerekli. Bu da kullanıcıların kaçınacağı nokta olabilir. En nihayetinde ise video yayını ve özellikle canlı yayın, önemli bir trend noktası, bu yönde çeşitli teknoloji şirketlerinin dikkat çekici hamlelerinin 2017 süresince de sıklıkla göreceğiz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın